Dnes je: 23. 01. 2021

Nejbližší významný den:
24. 1. Pavlínka

Svátek má:

Vítáme všechny v novém roce 2021. Situace se nezlepšila, tak vesele pokračujeme ve webschůzkách. :)

Přihlašování:

login:

heslo:

Pro zobrazení článků určených jen pro členy zadejte jméno i heslo přezdívku Verči
Nejnovější fotky:


Dvacátá WEB schůzka 20. 1. 2021

Minulá schůzka
Tak nevíme, zda vás sněhová nadílka nezavalila nebo co s vámi je. Poznávání uzlů se zúčastnilo pouze 5 Bimbrlat. Škoda. A to máte k dispozici pracáky, turistické zápisníky, internet… a dost času.

Dnešní schůzka

Je vyloženě hravá. Nejdříve si poskládejte puzzle a pak už jen splníte zadání, které je: Najdi na složeném obrázku 5 chyb.  Doporučujeme použít prohlížeč Google Chrome. Pokud by měl někdo nějaký technický problém, dejte vědět. 

      Zadat našlé chyby

 

 


 

Devatenáctá WEB schůzka 13. 1. 2021

Minulá schůzka
Zvánočních přání se jich většina splnila. Z devíti odpovědí jsou pouze dvě nesplněná.
U ostatních bohužel  nevíme.
Lednové pranostiky vás potrápily pouze dvě. To je hezký výsledek. 


Dnešní schůzka
Bude trošičku zamotaná. Ale, protože je zaměřena na základní uzle, bude to pro vás brnkačka.
Tak hurá do toho a pak zase hurá ven do sněhu. 

Po kliknutí na obrázek uzlu se  spustí test.
 
 

 Osmmnáctá WEB schůzka 6. 1. 2021

Minulá vánoční schůzka

Moc nás potěšilo, že jsme se mohli alespoň ke konci roku sejít všichni spolu naživo. Na začátku schůzky jsme si psali, co jsme si přáli najít pod stromečkem. Dnes zjistíme, komu se přání vyplnilo. V následující tabulce najdete tři sloupce. Pouze prostřední je úplně vyplněn. Vaším úkolem bude doplnit své jméno (pokud už není doplněno) k vašemu přání a do dalšího sloupce doplnit, zda se přání splnilo. Po kliknutí na dárek se vám spustí tabulka na doplnění vánočních přání.

 

 

 Ptačí hrad
Během vánočních prázdnin byla zprovozněna stezka na Ptačí hrad. Máme radost, že byla využita, a to nejen Bimbrlaty, ale i další veřejností. Zápisky ve schovaném zápisníku jsou milé. Kdo našel zápisník, našel i  odměnu v podobě oddílového P.F. Z Bimbrlat si procházku udělala Terka, Žůža, Čarodějnice, Gíťa, Nikča, Péťa, velká Anička a poslední den v dešti ještě Zuzka - Houba.  Kromě vycházky na Ptačí hrad jste mohli také využít (a někteří využili) Vojtovu Vánoční stezku Josefovem.

Dnešní schůzka

Máme tu nový rok a měsíc leden. K lednu se váže hodně pranostik. V dnešní době už nejsou tak známé, ale my věříme, že ty, které najdete v kvízu dáte správně dohromady. Po kliknutí na sněhuláka se vám spustí kvíz na lednové pranostiky.


Závěrem
Plán měsíce a Výzva na měsíc leden jsou již uveřejněny.
Na plnění dnešní schůzky máte čas do úterý 12. 1. 2021


   

   

 Sedmnáctá WEB schůzka

Minulá schůzka

Možná hodně z vás vyluštilo čtyřsměrku a vyšlo vám slovo čertík, ale pouze Zuzka (Houba), Žůža a Terka, Nikča, Gíťa a Čarodějnice, Lucka, Káně, Mates a malá Anička čertíka znázornily na sobě. Přesně tak, jak bylo zadání. Nic těžkého. 

 

Dnešní schůzka

Vánoční čas nás čím dál více vtahuje do svého dění. Některé nadpozemské bytosti nás už navštívily a některé mají ještě čas. A přesně na předvánoční a vánoční tajemno je zaměřena dnešní schůzka. Po kliknutí na tučňáka vám vyskočí zadání a nezapoměňte do dotazníku vyplnit svpji odpověď.

                Odpovědi 

 

Příště VÁNOČNÍ schůzka

Vánoční schůzka bude 

Sejdeme se 16.12. v 16, 30 před klubovnou. Letos oslavíme naše oddílové Vánoce trochu jinak. Většinu času budeme venku, proto se teple oblékněte. Nezapomeňte si vzít pracák, psací potřeby a roušku. Pokud přinesete i nějaké cukrovíčko, bude schůzka sladší. Čaj zajistíme.  Pod vánoční stromeček se letos dává pouze jeden hezký vyrobený dárek.

 

Moc se na všechny po dlouhé době izolace těšíme.  

 

 


 Šestnáctná WEB schůzka

Minulá schůzka

Na našich FB stránkách můžete najít spoustu fotek s rozsvícenými advetními věnci. Ptačí schůzku absolovala velká část z vás a dařilo se vám velmi dobře.  Body už máme zapsané a připočtené do celkového bodování.

 

Správné řešení

Poznej ptáka podle siluety: 1. výr velký, 2. káně,  3.holub, 4.ledňáček, 5.vlaštovka

Naši migrující ptáci: například-husa, čáp, vlaštovka,

Který z uvedených ptáků v zimě neodletá: sýkora koňadra

Nejmenší pták v ČR: králíček obecný 

 

Měsíční výzva

Listopad je za námi a tím i výzva pro tento měsíc. Všechny výsledky jsou zde na stránkách ve stejnomenné sekci. Zde se nachází i zadání té aktuální, která se nese ve vánočně zahradnickém duchu.

 

Dnešní schůzka

Dnes, respketive tento týden, pro vás máme připravenou MIKULÄŠSKOU ČTYŘSMĚRKU. Až ji správně vyluštíte, znázorněte na sobě, co vám vyjde v tajence. Nezapomeňte to vyfotit a poslat na mail: plechacovazdenka@seznam.cz

 

 

 


 

Pátnáctá WEB schůzka

Minulá schůzka

Klubovnu navštívilo 11 Bimbrlat. Skoro všechny odpovědi byly správně, jen jednou se nám místo srnky zatoulal daněk a z hádanky míněná ryba byla zaměněna u některých na žížalu. Matesovi děkujeme za foto. 

 Bodování

Tak už se nám začalo hýbat v našem Žížalově. V sekci bodování máte tabulku i foto Žížalova. Protože se při bodovém posunu někdo dostal na políčko s úkolem, prosíme o jejich splnění. Tedy pokud dotyční nechtějí couvat zpátky. Za září jde o malou Aničku a Dajdu. Musí udělat 20 dřepů a zaslat buď foto z dřepování nebo potvrzení od svědka, že byl úkol splněn. Za říjen jde o Lucku a posun o 4 body, když zašle tři slova co se rýmují na slovo žížala. Nikolka s Mírou mají za úkol uvázat ambulantní uzel a poslat dokazující foto. Kdo to nesplní do konce prosince, tak frr dolů.

Pomalu se nám blíží čas adventu a už tuto neděli se zapaluje první svíčka na věnci. Bohužel letos si věnce budeme tvořit každý sám. Foto vašeho vyrobeného věnce uvítáme. Ještě před Štědrým dnem by měla být tradiční vycházka na Ptačí hrad. A to je přesně téma dnešní schůzky. Ptáci. Zbytek už zjistíte přímo v kvízu kliknutím na obrázek. Na závěr připomínám, že v pondělí končí Výzva na měsíc listopad.

 

 

 Čtrtnáctá WEB schůzka

Zrovna dnes je venku tááák pěkně. Z minulé schůzky vám všem, kteří jste dorazili, vyšlo
mořské zvíře KRAB. Světýlek se nám také dost rozsvítilo. Výzvu na listopad už splnila Kája a Svíčková.
Tak to je malé shrnutí a hned pokračuji k dnešní schůzce.

Klubovna vyloženě osiřela a je jí po nás smutno. Proto se za ní vydáme.
Hned u hlavních dveří za oknem vás čeká zadání. Budete potřebovat psací potřeby
a možná i baterku.

Tak hodně zdaru a těšíme se na výsledky.
Čas máte stejně jako předešlé schůzky do úterý. 

 

Kdo se zúčastnil minulé schůzky, tak si oživil své znalosti šifer, ale také stromů.
Správná odpověď byla borovice. 
Myslíme si, že zvolené šifry patřily k těm jednodušším. 

 

  ZADEJ ODPOVĚĎ

 Dnešní schůzka bude hravá a také ještě zaměřena na stromy, když máme ten LISTOPAD,
ale i tvořivá.  Kdo to totiž ještě nezjistil, tak dnes má svátek Martin. Podle pranostiky svatý Martin přijíždí na bílém koni. Přijede-li na šedém (mlhy), bude zima střídavá, přijede-li na žlutém (sucho), přijde zima tuhá a suchá. Proto mu můžete vyrobit podle zadání krásnou lucerničku. Určitě ji využijete i na čas vánoční.  
Po klinutí na obrázek se vám klasicky otevře odkaz.


 
No a to je k dnešní schůzce vše. Těšíme se, že se do WEB schůzek zapojí více Bimbrlat.
Přejeme šťastný pátek 13tého a na úplný konec ještě připomínáme, že tento víkend je dobrý na zvládnutí listopadové výzvy.  
 

 

Máme za sebou úspěšně netradiční podzimní výpravu, která je shrnuta v aktualitách a hodně fotek máme na našem FB. Také byla ukončena říjnová výzva, kde jste tvořili postavičky z přírodních materiálů. Listopadová výzva je již zveřejněna v sekci Měsíční VÝZVA. Teď už je ale na řadě další WEB schůzka, v té předchozí se Vám úspěšně povedlo poznat zajímavá místa v našem městečku. Můžeme se podívat na správné odpovědi: 
 • Boučkovo divadlo - vedle Městského divadla - Pražské předměstí

 • ZŠ Boženy Němcové - vedle MŠ Lužická - Pražské předměstí

 • Znak knížete Jaromíra - Městská brána - náměstí Jaroměř

 • Fejtkova vila - pod náměstím u Labe

 • Kostel sv. Mikuláše - náměstí

 • Ptačí hrad - ptačí krmítko - cyklostezka k tenisovým kurtům

 • Socha prezidenta T.G. Masaryka - před ZŠ Na Ostrově

 • Brána Korunních hradeb - před klubovnou Bimbrlat

 • Vodárna - blízko studánky sv, Anny - Pražské předměstí

 • Studánka Sv. Anny - za Mexickou restauraci - blízko staré vodárny

 • Poklasný mlýn - cestou na Ptačí park

 • Pomník  - šance Josefov - blízko tenisových kurtů

 

Tentokrát na vás čekají různé šifry. Šifer je spousta a nahrazují (kódují, šifrují) normální text přepisem jiné abecedy (nebo znakové řady). Na vás je se ukázat, jak je ovládáte. Po kliknutí na obrázek výše, se vám již klasicky zobrazí stránka se zadanými úkoly. Pokud budete mít problém, zkuste využít třeba svůj pracák.

 


 

V minulý web schůzce jste poznávali své okolí jen před vaším „prahem“. Sešlo se nám celkem 15 odpovědí. Z nich  jsme zjistili, že topoznačky zvládáte už všichni docela dobře. Teď už víte, kde máte nejbližší bod záchrany. Sice někdo tvrdí, že u nich lampy nejsou, ale to asi není pravda :).  Kde máte nejbližší kontejnery na třídění odpadů, víte také.  Nejčastější řeka  v blízkosti vašich biotopů je Labe. Nejdále (Pomezní boudy) by se přímým autobusovým spojem dostala Gíťa s Nikčou. Nejbližší strom je většinou listnatý, dokonce kromě známých dřevin se v odpovědích objevila i Katalpa. Kdo tento strom neznáte, zapátrejte v atlasech nebo na netu :).  Kdo jste nestihl odpovědi poslat, už nic neposílejte a běžte rovnou k dalšímu zadání web schůzky. 

 

Dnes pokračujeme na téma „Poznej svoje okolí“.
Vytáhneme vás na krásná místa v Jaroměři.
Asi nebudete všechny znát, ale určitě vám s odhalením pomůžou i další členové rodiny.
Tak hurá do toho. Kliknutím  na obrázek výše se vám otevře zadání.

 

 
 

Tak jsme zase zpátky u našich WEB schůzek.

Tentokrát jsme se rozhodli vás nedržet tak moc u počítačů a vymysleli jsme několik venkovních úkolů.

Níže je vypsaných 5 úkolů a je už na vás, kolik jich splníte, avšak nezapomínejte, že je stále možnost získat body do oddílového bodování. Až budete mít úkoly splněné, klikněte níže na obrázek ODPOVĚDI, kde na vás bude nejdřívě čekat krátká bodovačka a následně prostor pro vaše odpovědi.

Čas na plnění úkolů máte do úterý 20.10.2020

 

ÚKOLY

 

1. Při výletu do hor vám cestu ukazuje vámi zvolená turistická značka. V dnešní době se ale ještě setkáváte s tabulkou, na které jsou napsána telefonní čísla na tísňové linky, některé také obsahují zeměpisné souřadnice daného bodu. Jde o BOD ZÁCHRANY (rescue point). Ten nám usnadňuje lokalizaci v případě potřeby záchrany turisty, výskytu požáru nebo při jiné mimořádné události. Takový městský bod záchrany je na každém veřejném osvětlení. Je to číslo lampy. Najdi a napiš číslo nejbližšího bodu záchrany u vašeho domu.

 


2. Určitě třídíš odpad a víš, kde máš nejbližší popelnice. Napiš, kde se nachází nejbližší kontejner nebo popelnice na plast, papír, sklo.

 


3. Jistě už víš, co znamená tato topografická značka.

Najdi nejbližší toto místo a zjisti, jaká řeka pod ním teče.

 


4. Najdi nejbližší autobusovou zastávku a z jízdních řádů zjisti, kam se nejdál dostaneš přímým spojem.

 


5. Najdi nejbližší strom, urči o jaký se jedná a změř, jak je od dveří vašeho domu/bytu daleko. Vzdálenost zaznamenej pomocí kroků.

 

 

 


 

 

Dnešní schůzka je poslední v řadě web schůzek.                               
Příště už opět v klubovně.

 

Systém už znáte, tak si užijte poslední kvíz a poslední krásný tvořivý úkol.                                                              
Věříme, že se vám web schůzky líbily.

V pondělí si užijte Mezinárodní den dětí a nepřemlsejte se, abyste dorazili ve středu do klubovny. 

 Na plnění úkolů z dnešní schůzky máte čas do úterý 2. 6. 2020.

 

 

                                   

 

Vyhodnocení minulé schůzky

Kvíz z minulé schůzky byl malou přípravou na Zlatý kotlík. Poznávali jste kuchařské potřeby podle stínů, vzpomínali jste, na co se používají různá náčiní, a závěrem jste skládali ze zadaných  surovin jídla. Všechny zkušenosti se vám určitě budou hodit i na tábor.

 

Tvořivý úkol byl tentokrát vlastní, ale doma provedená soutěž Zlatý kotlík a to BRAMBORÁKY. Máme radost, jak se vám dařilo. 
U některých z toho byl chutný oběd nebo večeřeParáda. 

 

 

 


 

 

 

Letošní soutěž ve vaření na ohni – Zlatý kotlík proběhne pro nás nezvyklou formou. Protože ještě nemůžeme vařit společně, budeme vařit odděleně po rodinách.  Můžete vařit dohromady nebo si udělat svoji rodinnou soutěž. To už necháme na vás.  Než se pustíte do dnešního tvořivého úkolu, doporučujeme začít kuchařskou rozcvičkou – kvízem. 

 

                          Tak ať se nic nepřipálí, nikde nehoří a hlavně, ať všem chutná. Dobrou chuť.

                                   Na plnění úkolů z dnešní schůzky máte čas do pondělí 25. 5. 2020.

                                                A ve středu 27. 5. nás čeká poslední web schůzka.

                                                   

 

Vyhodnocení minulé schůzky

Kdo se pustil do kvízu, našel zde topoznačky a šifry, které byly signalizovány a také pískány. Dokonce se dostalo i na prstovou abecedu. Pokud jste chtěli u každé šifry vyluštit správné slovo, tak u signalizační morseovky, šlo pouze o písmenka.  Prostě to byl chyták .

Do tvořivého úkolu se poprvé nikomu nechtělo. Asi jste si nemohli vybrat, kdo by byl ten nejlepší model na kreslení.

 

Tajným inkoustem nám přišly 4 návrhy do výběru jídel, k naší soutěži Zlatý kotlík. Co zvítězilo, se dozvíte v dnešním tvořivém úkolu.

 

 

 

 


 

  

Ahojda všichni, tak už se nám to začíná všechno mírně uvolňovat.

Někteří už chodí do školy, další za týden začnou. 

Ptáte se, kdy skončí web schůzky a uvidíme se už v klubovně?

Odpovídáme, že už brzo a to hned 3.6. To se dá vydržet. 

 

Hurááá!!!

 

 

 Na plnění úkolů z dnešní schůzky máte čas do pondělí 18. 5. 2020.

 Vyhodnocení minulé schůzky

Do Májového kvízu se statečně pustilo 11 lidiček. Dávali jste dohromady pohádkové dvojice, listy a stromy a zvířecí rodinky. Ve fotogalerii jsou už zaslané fotky vyrobených dárků pro maminky od malé Aničky, Nikči a Gíti. Tak snad se mamkám líbí. 

 

Tak ve středu na předposlední web schůzce ahóóój.

 

 

 

 


 

 

 Je zaměřena na krásný květen. A jak se praví Květen – lásky čas. Vše nám venku barevně kvete, my se více (zatím s rouškou) pohybujeme venku. Zvířata začínají vyvádět své mláďata. A o tom je i dnešní kvíz. Nic těžkého.  Druhá dnešní aktivita je další tvořivý úkol.  Těšíme se, že se už zapojí více  Bimbrlat. To pro dnešek stačí. Má se venku oteplit, tak hurááá na vzduch protáhnout svá tělíčka a můžete při tom sledovat krásy přírody.

Na kvíz a tvořivý úkol máte čas do úterý 12.5. Kdo jste ještě neposlal odcvičené sady k 3. 5., tak prosím o zaslání.

 

                                               

 

 Vyhodnocení minulé schůzky

Magický kvíz vám oprášil květnové zvyklosti a připravil na magickou čarodějnou noc.  Pouze dvě čarodějnice Anežka a malá Anička nám poslaly své foto k tvořivému úkolu „Udělej ze sebe čarodějnici“.  Kdo všechno zkoušel trik s uzlem, nevíme, ale určitě to zkoušela Nikča s Gíťou, které z nácviku poslaly fotky. Všem moc děkujeme.

 

Soutěž pro „chytré hlavinky“ nejen o chytré hodinky!

Kdo rád soutěžíte, máme zde pro Vás odkaz na recyklo-soutěž o hodnotné ceny: ZDE

Více informací se dozvíte na uvedených stránkách.

 

  


 

 

 

Asi se už těšíte na čtvrtek, kdy se tradičně pálí čarodějnice. Letos vše proběhne většinou jen v rodinném  kruhu. Ale i tak je dobré si osvěžit paměť, jak vše vzniklo a jaké byly tradice a zvyky. Některé tradice se drží do dnes.

 

Takže dnes máme schůzku rozdělenou do tří částí. Kterou začnete je jen na vás.  

        

 

 

Vyhodnocení minulé schůzky

Test „Ukaž, co víš“ pro vás nebyl až tak těžký. Celkové vyhodnocení všech testů a kvízů bude později uveřejněno. V tom minulém vám sice počítač u některých otázek nedal plný počet bodů, když  např. chyběla tečka za číslovkou nebo jste správně napsali dvě data u prvního jarní den, ale Vojta, který vše hlídá, to doopravil. Takže o body nepřijdete.

 

 Do tvořivého odpadkového úkolu se pustili 4 z vás a výsledek je opravdu krásný. Vše už je v galerii a na facebooku. 

 

Závěrem

Končí nám duben, tak si, prosím sečtěte k 3. 5. vaše odcvičené sady a výsledek mi pošlete.

Chválíme všechny, kteří nepolevili a i přes jiný režim se neustále zapojují do činnosti. Mile nás překvapila zpráva a fotky od Káněte, Páti a jejich rodičů o vyčištění „naší“  studánky. Děkujeme.

 

 

Užijte si čarodějnický rej a příští středu ahojda. :)

 

 


 

 

 

 Sluníčko krásně svítí, venku je nádherně a i nálada je určitě u všech výborná. Možná to venku přes roušku není vidět, ale hodně lidí slaví alespoň pohodou a úsměvem dnešní svátek celé zeměkoule. Doufáme, že patříte také k této skupině. Jestli nevíte jak takovou oslavu udělat, tak stačí vyjít na procházku a cestou posbírat odpadky po lhostejných lidech. Milé by bylo, kdyby bylo všude čisto.

My také ještě dodatečně přejeme vše nejlepší k narozeninám Nikče, Madlence a YumYumovi. 

                                                                         

                                                                           

       Vyhodnocení minulé schůzky

Do testu, který byl zaměřen na stopy zvěře, přesmyčky, pobytové stopy, kdo co jí a také videopoznáčku se zapojilo 12 Bimbrlat. Tak věříme, že ostatní Bimbrlata jsou v pořádku, jen to nestíhají, protože jsou venku. 

 Fotku z tvořivého úkolu č. 3, kde jste si pohrávali s přírodninami a tvořili zvířata, nám zaslala malá Anička, Matěj a Káně. Výtvory jsou opravdu podařené a jsou k vidění v naší galerii,  ale i na facebooku. 

 

Co bylo v plánu na měsíc duben, ale nešlo společně zrealizovat

18. 4. – přírodovědná soutěž Zlatá stezka ( ČSOP vytvořilo Zlatý list v karanténě, koukni se TADY)

19. 4. – cykloakce Hledání jara a otvírání studánky

26. 4. – čištění Úpy na raftech

 

 


 

Třetí WEB SCHŮZKA       

 

Bimbambum. Máme krásnou středu 15.4. Velikonoce jsou za námi a jaro se ukazuje v celé své kráse. Jupí.
Podle čerstvých informací to vypadá, že se v klubovně uvidíme až v červnu, ale i to je veselejší než se nevidět vůbec. 


Vyhodnocení minulé sch
ůzky   
 

Správně vyluštěnou křížovku poslalo 7 Bimbrlat  (Mates, malá Anička, Kája, Gíťa, Nikča a  Káně).

Tvořivý úkol č. 2 o nejkrásnější Velikonoční vajíčko si užily 4 umělkyně (Gíťa, Nikča, Kája a Zdéna) 

Zprávu o Hledání jara mám od Gíti, Nikči,Anežky a Káněte. My jsme také hledali jaro a také jsme uspěli.  
Celkový výsledek i s fotodokumentací pošlu do CDM.

Všem co jste se zapojili, moc děkujeme.Dnešní schůzka

Dnes se zaměříme na zvířata a jejich stopy a potravu a také vás čeká poznávačka našich odlovených zvířátek. 
Vše je schované ZDE.     
  Na splnění máte čas do pondělí 20.4. 

 

No a máme tady zadání tvořivého úkolu č. 3            

 

Dnes už toho pro vás více nemáme.

Podle vaší účasti na webschůzkách máme alespoň trochu přehled, že se máte dobře. 
Věříme, že tomu tak je.


 

Tak za týden v 16,30 ahojda

 

 

 


 

 

Druhá WEB SCHŮZKA

Je 8. 4. zvuk oddílového gongu nám právě ohlásil půl pátou. Po žertovně aprílové schůzce se přeneseme dále, a to k svátkům jara-Velikonocím.

Doufáme, že se nás zde sejde o dost více než minule. Možná jste si mysleli, že jde o apríl. Ale nešlo :).

Ještě pro celkové pochopení celého dění, web schůzky jsou pro všechny Bimbrlata, starší i mladší. Některé úkoly jsou na body, ale další jsou dobrovolné a pro zábavu. U každého úkolu je napsáno do kdy a komu se má poslat. To znamená, že pokud nestihnete web schůzku přímo ve středu, můžete ji plnit i jiné dny. Docela by nás potěšila zpětná vazba, pokud jste zkoušeli hrát doma nějakou uvedenou hru nebo jak dopadl pokus s vajíčkem a tak.  Když si o tom nemůžeme ještě popovídat, tak si musíme chvíli psát. :)

Tak konec řečičkám a jdeme na to :).


Dnešní bodovačka je ve formě křížovky.                    

   Tu najdete pod tímto odkazem :            UserFiles/File/velikonocni-krizovka.doc

Tak co? Vyšlo vám to? A víte, co to slovo znamená? Pokud ještě ne, tak pátrejte a nevzdávejte to.

Držíme vám palce.

 

Když už se nám blíží ty velké noce, teda Velikonoce :), vyhlašujeme soutěž, a to v podání tvořivého úkolu č. 2 o nejkrásnější Velikonoční vajíčko.

 Jak na to a kam výsledek poslat zjistíte zde na tomto odkaze :   
  UserFiles/File/tvoreni-2-bimbrlata-1.pdf                                    

                                                                                                                            

Tak co, zkusil jste někdo pokus s vajíčkem? A co se s ním po týdnu stalo? Dejte nám vědět, klidně do návštěvní knihy. 

No a zůstaneme u krásného vajíčka. Pokud se vám zadaří nějaké vykoledovat, tak si s ním a se členy rodiny můžete udělat krásný závod v podobě opičí dráhy.  Jde o to udělat doma nebo na zahradě schůdnou trať a pak už hurá projít vše s vajíčkem na lžíci. Když už vám to půjde dobře, zkuste domácí závod a to na čas. :)

Jak už někteří trénují se můžete podívat tady.

 

https://www.youtube.com/watch?v=6unz60ICr0o&feature=youtu.be&fbclid=IwAR06EifXiwtnll5c-eGyRyWIF1FNJeix8D7TTi3wiCyAtIBJuQFMsHjJNgQ

 

A na závěr pro vás máme vyhlášení každoročních úkolů celostátní ochranářské akce Hledání jara.

Většinou je plníme společně cestou na studánku, ale letos je to na vás samotných.

 

Pro dnešní web schůzku připojuji poslední odkaz :).                   https://www.emop.cz/hledani-jara

Výsledky neposílejte do CDM, jak je na letáčku, ale do další schůzky na e-mail nebo facebook Zdény. 

 

Koukám na hodiny a čas se naplnil. Dnešní schůzka už končí. Přejeme Vám všem krásné Velikonoce, které letos budou sice o dost jiné než jindy, ale protože jste zdatná Bimbrlata, tak určitě přijdete na nějaký hezký nápad, jak vše vyřešit.No, a to je pro dnešní schůzku opravdu vše.

Tak za týden v 16,30 ahojda :)
 


 

PRVNÍ WEB ŽERTOVNĚ APRÍLOVÁ SCHŮZKA

 

   Je 1.4. a gong nám právě ohlásil půl pátou. My vás všechny po malé pauze zase vítáme, a to hned na žertovně aprílové schůzce.

    Tak už se usaďte, ukliďte ty fotoknihy na okno. Lízo, přestaň štěkat, ať se slyšíme. Dajdo,  nedávej ty boty na zeď.

Dnes se na vás sešla naše velká sestava. Vítá vás Denda a Mamča a Míša s Matějem a Pája a Vojta a Zdéna.

Tak jdeme na to :)

Nebudeme měnit tradice a začneme bodovačkou.

Tu najdete pod tímto odkazem     https://forms.gle/w2C629ZkCZjNkhkb9

Na vyplnění máte čas do 18 hod. Kdo to stihne do 18 hodiny poslat, získá body podle správných odpovědí. Kdo odpoví až po 18 hod má automaticky 50 oddílových bodů  (Chachacha, tak to je pokus o aprílový žertík – kdo to nestihne do 18 hod nemá bod žádný).

Po bodovačce zde máme malou humornou zábavičku a je to výroba vašeho nového kamaráda a zároveň strážce.  Bude vás hlídat a smát se, ale když mu někdo zatáhne za nohy, hned na něho vycení své zuby a tím vás ochrání :). Tento příšerko kamarád se hodí i jako strážce do stanu na tábor :). Takže kdo si chcete nového kamaráda vytvořit, najde návod zde na tomto odkaze.   UserFiles/File/tvoreni-bimbrlata.pdf

 

A je čas na nějakou alchymii.

Jelikož se nám pomalu blíží Velikonoce, tak jsme si pro tebe připravili jednoduchý pokus s vajíčkem.

Co bude potřeba?          

Vajíčko, ocet a sklenice s víčkem.

Postup: Opatrně vlož vajíčko do sklenice a poté ho zalij octem, aby bylo úplně ponořené. Jelikož se pro začátek jedná o jednoduchý pokus, tak už jen stačí, abys sklenici zavřel a nechal takto naložené vajíčko odpočívat. Po jednom dni mu můžeš opatrně vyměnit ocet a pak už ho jen další dny sledovat. Změna by měla přijít přibližně po týdnu, tak nám dej při další schůzce vědět, co se s vajíčkem stalo :).

 

Jejda, to nám ten čas letí. Než nám odgongne konec schůzky, máme zde doporučení na krásnou a zábavnou hru pro celou rodinku. Věřím že, například Danda si jí s celou jeho rodinou moc užije. :)

Malá bílá kočička

Zvolte si jednoho jako kočičku – ten bude chodit po čtyřech a občas se začne k někomu tulit a vrnět (jako kočička, popř dělat různé obličeje a zvuky). Dotyčný hráč, na kterého kočička své triky zkouší, musí beze smíchu a s vážnou tváří říct "Ty jsi moje malá bílá kočička". Pokud se zasměje, tak se vymění, jinak jde kočička dál.

 

No, a to je pro dnešní schůzku vše.

Tak za týden v 16,30 ahojda :)

 

 

P.S. Já (Zdéna) vás ještě poprosím o zaslání ( e-mail, facebook, SMS, návštěvní kniha) součtu cvičebních sad ze soutěže „Nejsme líní“ a to k datumu 29.3.2020. Díky.

 Čertíci
Kontakt:
Mladí ochránci přirody BIMBRLATA, Na Trati 141, 551 02 Jaroměř 3
IČ: 22743235, účet: Fio banka: 2800281372/2010
e-mail: info@bimbrlata.cz
webmaster: mm@ensis.cz


© ENSiS 2011    
| Penzion Expanze Jaroměř | Baskeťáci Josefov | Jaroměř - Josefov |