Dnes je: 22. 01. 2020

Nejbližší významný den:
24. 1. Pavlínka

Svátek má:

První akce v roce 2020 je Nesyta 31.1. - 2.2. info najdete u plánu měsíce.

Přihlašování:

login:

heslo:

Pro zobrazení článků určených jen pro členy zadejte jméno i heslo přezdívku Verči
Nejnovější fotky:Ptačí hrad 2015

 

Letos nám počasí opět sněhovou nadílku nenadělilo, ale to už nás vůbec nepřekvapuje. Sešlo se nás  opravdu hodně 28 lidiček a 4 hafani. Takže pěkná veselá smečka. Vánočně naladěni jsme si na prvním odpočívadle zahráli evoluci. Cestou do konce jsme uskutečnili tradiční štafetový skok. Nedalo se, ale vyhodnotit, kdo vyhrál, protože někteří jedinci měli svá poponášedla. Pod elektrickým vedením jsme zkusili předávání energie a za hry Káně letí jsme došli až na náš „Ptačí hrad“. Hodně odvážlivců se vrhlo zdolat listobahenní příkop.  Na Ptačím hradě  jsme si nejdříve obešli celé bývalé hradby a zkontrolovali krmítka od minule. Pak jsme se pokochali novými vtipnými krmítky ostatních a šli je rozvěsit. Mezitím už pánové rozdělali oheň, který jsme využili k opečení vuřtů a chlebů. Po nakrmení a zahřátí jsme zazpívali zvířátkům  koledy jejich zvuky. Bylo to  humorné, jelikož každá skupinka vydávala jiný zvířecí zvuk. Letos jsme poprvé zvolili dolní zpáteční cestu. Opravdu se to vyplatilo. Užili jsme si totiž super bahnivý začátek, ale pak už to bylo dobré. Cestou zpět jsme si ještě zkusili jaké to je, když má hodně ptáků najednou hlad a musí si ulovit potravu. Takže jsme si pomocí párátka museli ulovit želé bonbóny z košíku a rychle se vrátit do hnízda. To už jsme se napojili na naši známou horní cestu a došli na parkoviště, kde jsme si popřáli krásné vánoce a radostní a ublácení se navrátili zpět do lidských doupat.

 

 

Zapsala ZdénaOdkaz na foto naleznete ZDE.

 

 
Vánoční schůzka - Půjdem spolu do Betléma 2015

Poslední schůzka v roce 2016 začala rozdělením do čtyř skupin novinových doručovatelů. Úkolem bylo donést vyplněné Nebeské noviny do Betléma. Vše by bylo jednoduché, jen získat hudební nástroj z prodejny Nábytku bylo složitější. Vtipná paní prodavačka nabízela místo námi požadovaného nástroje bonbóny a podobně, ale nakonec nám nástroj vydala. Po odevzdání novin do Betléma nám Ježíšek dal šupinku, na kterou jsme si napsali naše největší přání. Šupinku s přáním jsme pak dali do "kouzelného kapra" a teď čekáme, jestli se nám přání splní. V Betlémě jsme si ještě zazpívali koledy a rozsvítili prskavky. Pak jsem se přesunuli do klubovny, zahřáli se čajem a posilnili doneseným cukrovíčkem a Tadeášovou banánovou buchtou. Mezitím se nám otevřela chýše, kde nás čekalo překvapení. Stromeček, nové matrace, oddílová trika a námi donesené dárečky pro ostatní.Za doprovodu kytar jsme si ještě u stromečku zazpívali koledy, zrekapitulovali celý rok a už se netrpělivě vrhli na rozdělování dárků. Čas naší schůzky byl u konce a tak za rozdávání posledního anonymního dárku jsme se rozloučili a odebrali domů, na tréninky a  za dalšími aktivitami.

P.S. Vzkaz pro všechny (co neposlouchali na schůzce) a hlavně pro Karelíčka  od Mamči. Darovaný vyrobený nahřívací polštářek nahřívejte buď na topení nebo pouze 1 minutu v mikrovlnce (déle ne - nebezpečí "výbuchu").

 


Jak vše na poslední schůzce v roce 2015 probíhalo, uvidíte ZDE.


 


 


Výroba adventních věnců

V sobotu ráno jsme se sešli v klubovně. Překvapivě bylo velké zastoupení kluků. Nejdříve jsme si popovídali proč se adventní věnce dělají, jaký význam a barvy mají svíčky na věnci, proč se někdy přidává i pátá svíčka ... Pak jsme šli nejdříve své korpusy omotat větvičkami. Ne každému se to dařilo, ale nakonec i Luky byl se svým výtvorem spokojený. Přesunuli jsem se do tepla klubovny a začali si své věnce zdobit. Ti co vše zvládli rychleji si hráli v chýši a zbytek za debaty dotvářel své dílo. Všechny věnce se zadařily a každý tvůrce může být  na sebe pyšný. Aby jsme se před obědem ještě vyvětrali, zahráli jsme si venku hru Cukr, káva, limonáda. Tím jsme zase udělali radost Mamče, která si tím trochu pomohla v diplomové práci. Čas utekl velice rychle a už nám začalo kručet v břiše. Prostě jasné znamení k ukončení akce. Děkuji všem za krásné zábavné tvůrčí dopoledne a v neděli nezapomeňte zapálit první svíčku.

 

Zapsala Zdéna

Odkaz na foto naleznete ZDE.

 


 
Topografická schůzka


Tak jsme si na schůzce zopakovali naše znalosti topografických značek. Mladší členové se značky teprve učili a starší si vyzkoušeli vytvořit mapu okolí klubovny. Výsledek byl zajímavý, ale docela se všichni trefili. Dokonce jsou vymyšlené i nové topoznačky.

 

 Bimbrlácká mapa okolí klubovnyOddílová schůzka - maskování


Foto ze super výkonu zamaskování bílého papíru s prostředím naleznete
ZDE. Tma sice trošku nahrávala, ale i na světle je to paráda.

 

 Strašidelná podzimní výprava - Nové Město n./ M.

     Ve čtvrtek 29. 10. 2015 jsme se ráno sešli na vlakovém nádraží v Jaroměři a autobusem jsme vyrazili do Nového Města nad Metují. V pořádku jsme dorazili a vydali se hledat skautskou klubovnu, kde jsme měli strávit následující dny. Dalo nám to trochu zabrat, ale nakonec jsme ji našli. Ubytovali jsme se, dali si oběd a vydali se prozkoumat město. Došli jsme k zámku, kde jsme dostali úkol, nakreslit nějakou jeho část. Poté jsme se rozdělili do skupinek a instruktorky nás odvedli na různé části náměstí, odkud jsme měli dorazit zpátky do klubovny. Cestou jsme šli také kolem zahrádky, kde byla kamna, kam jsme mohli přiložit polínko a přát si přání. Také jsme mohli, zatáhnou za páku a ze sudu na nás vykoukl kanec.  Když jsme dorazili do klubovny, tak jsme měli pomocí turistických značek zakreslit mapku, jak jsme se z náměstí do klubovny dostali. Dali jsme si večeři, hráli různé hry zaměřené na naši výzbroj (oblečení). Např. obléknout si na sebe v časovém limitu co nejvíce svých věcí a podobně.  Vyřádění a spokojení jsme pak šli spát.

     V pátek jsme po venkovní rozcvičce a snídani šli ven dlabat dýně, ze kterých jsme si pak vyřezávali různé strašáky. Když měli všichni hotovo, tak jsme si zabalili batůžky, vyfasovali svačiny a vydali se na výlet. Šli jsme přes Rezek ( bývalé lázně) až do Slavoňova. Cestou jsme si zahráli bojovné Škatulata batulata. Ze Slavoňova jsme pokračovali  Klopotským údolím, až jsme došli k altánku s ohništěm – Mertovy díry, kde jsme si opekli buřty a šli dál. Až jsme došli k oboře s jeleny a divočáky. To už jsme byli zase v Novém Městě, tak hurá do tepla klubovny. V rámci odpočinku jsme v družinkách dostali jeden příběh z Černých historek, který jsme museli divadelně ztvárnit včetně domyšleného konce.  Než-li se divadla uskutečnila, posilnili jsme se večeří. Po divadlech a jedné hře Upírů odešli menší nabírat síly do spacáků. Starší si zahráli ještě Parlament a následovali je také

     V sobotu jsme se ráno vydali na autobus, který nás dovezl do Sendraže. V autobuse jsme se připojili k Barbušákovi, Lence a Aničce, kteří s námi strávili celý výlet. Po opuštění autobusu, jsme po zdolání jednoho kopce objevili velikánskou rozhlednu – Sendraž. Většina si vylezla nahoru a podívala se po okolí. A šlo se dál. Hráli jsme krokovačku a velice rychle jsme se dostali do Pekla. V místní restauraci jsme zabrali salónek a nacpali si břicha palačinkami nebo bramboráky nebo polévkou. Vše jsme řádně zapili, zaplatili jsme a šli ven na sluníčko.  A zase se šlo dál, krásným podzimním údolím Metuje. A jelikož je podzim a všude na zemi kupa spadaného listí, tak probíhaly listové války a málokdo neskončil zasypán listy. Ke konci cesty jsme se rozloučili oddílovým pokřikem s našimi průvodci a úspěšně jsme došli až ke klubovně. Po menším odpočinku se šlo ještě dovádět ven s ringem. Mezitím nám dorazily holky Káťa a Denda, které jsou pro svá zranění obdarována berlemi.  Začala být zima a přišla doba večeře. Po sekané a bramborové kaši a sladkém zákusku (děkujeme všem sladkopekařům) jsme v dolní klubovně hráli různé hry, při kterých jsme byli od nejmladších odváděni na stezku odvahy. Stezkou odvahy nás doprovázeli rozsvícení dýňový strašáci. Na konci jsme získali pamětní kartičku a hallowenský bonbón.  Upíří hra byla pro mladší znamení odchodu do spacáku. Starší opět hráli Parlament, aby se rozlouskl předešlý večer.  Za doprovodu čtení pohádek všichni unaveni usnuli.

     V neděli jsme se většina probrala až u rozcvičky. Posnídali jsme a šli si ven vzájemně po slepu vyčistit zuby. Se zubní pastou na obličeji jsme dodělali ranní hygienu už uvnitř. Oblékli se a šli si zahrát tipovačku krokovačku kolem rybníka. Pak jsme si v družinkách oběhali strašidelné inzeráty a snažili se v daném čase získat od všech duchů jejich číslo. Čas už nás začal tlačit a tak jsme šli balit a uklízet a vařit oběd. Po obědě jsme se vydali na autobus a pak už hurá domů.

Zapsala Míša a doplnila Zdéna


Odkaz na foto naleznete  ZDE.

 

 

 


 


 

Drakiáda 2015

Letošní drakiáda se nesla v duchu létajících zvířátek - surikata,  divokých prasátek, netopýra, lva, tygra, pandy, krtečka a medúzy. Počasí nám přálo a foukal i větřík. Všechna zvířátka se alespoň na chvíli proletěla ve vzduchu. Některá to bohužel nevydržela do konce a svůj boj s větrem vzdala. Když všechna zvířátka byla opět na zemi, ať celá nebo na kousky, rozdělali jsme oheň, abychom se trochu ohřáli, ale především opekli buřtíky a klobásky. Zároveň jsme vyhlásili letošního vítěze drakiády a tím byla surikata Mamči a Jardy a panda Patrika. Než jsme se rozloučili, zahráli jsme si zvířecí pantomimu. Bylo to velmi příjemně strávené dopoledne. Řádně vyfoukání jsme se kolem 13 h  rozešli domů.Odkaz na fotodokumentaci naleznete ZDE .
 

 
Závěrečná výprava Broumar - Opočno

19.-21.6.2015
Závěrečnou výpravu, na které si s námi počasí vyloženě hrálo, jsme začali závalem autobusu. Dorazili jsme do Opočna a vyrazili směr kepm Broumar. Kemp  tento víkend patřil pouze nám a pár lidičkám, takže nádhera. Měli jsme čas kouknout se jak má kdo zabaleno a kde se udělala v balení chyba. Pak už jsme si začali stavět stany.Stavba stanového městečka proběhla rychle, jen jedna stanová trojice stavěla kolotoč a ne stan, ale dopadlo to dobře. Navečeřeli jsme se, zahráli si pár her a hurá hajajat.:).
Ráno nás místo sluníčka přivítal drobný deštík, který nás doprovázel celé dopoledne. Nám to, ale nevadilo. Udělali jsem si rozcvičku, nasnídali se a zabalili na celodenní akci do Dobrušky na Dobruška fest - festival volnočasových aktivit. Po poradě s domorodci  a vzhledem k počasí jsme nešli přes pole, ale zvolili jsme chůzi po silnici. Musím všechny pochválit za disciplínovanost. Bohužel někteří řidiči těžce nesli, že musí ubrat na své oblíbené rychlosti a tak nás nechali zkontrolovat policíi. Pan policista, ale uznal, že je vše v pořádku a tak jsme s úsměvem dorazili na místo konání.
Na festivalu soutěžil Ivoš, Vojta a Kuba v mölkky. Tak jsme jim šli fandit, což pobavilo další soutežící. Mimo fandění jsme si zahráli kroket, točící fotbal, kanjam, spikeball, dicsgolf, různé deskové hry,  zatančili si na tančících podložkách a zastříleli si airsoftovou pistolí. Tolik zábavy na jednom place bylo bezvadné a proto se zde i v pohodě přečkala velká bouřka, kterou jsme využili na odpočinek u oběda. Odcházeli jsme se sluníčkem a cestu už jsme volili po louce a přes pole, které nás dovedlo až k naučné stezce kolem Broumaru. Po příchodu jsme udělali večeři, najedli se a čekala nás velká slepota. Každý měl zavázané oči a šel jen za zvukem píšťalky. Píšťalka, ale byla neposedná, takže mírně měnila své stanoviště. Kdo pískajícího Vojtu dohledal, dostal sladkou zaslouženou odměnu. Někteří zjistili, že mají uši pouze na ozdobu a tak jim to trvalo déle. Pak jsme se přesunuli k ohni. Rozdělat oheň bylo trošičku složitější, protože bylo vše navlhlé, ale spřízněná duše jednoho pána nám pomohla se suchým dřívím a tak oheň byl. Společně jsme si zahráli nějaké hry, zazpívali písničky a pak už začala oblíbená mafie. Mamča sice jako osud dost trpěla, ale vše bylo v pořádku a opětovně vyhrála mafie. Unaveni jsme se zavrtali do spacáků a nabírali síli na další den. (Tuhle noc Líza tak chrápala, že málem skončila před stanem. Zabralo mlaskání).
Protože se většina chtěla v sobou koupat, ale nestihlo se to, čekala nás kromě klasické rozcvičky i otužovací část v bazénu. Bylo to super. Bazén jsme měli opět sami pro sebe. Po snídani jsme odešli prozkoumat zámek a hlavně park v Opočně. Mají tam i klavír, takže proběhl i bimbrlácký koncert. Počasí se umoudřilo a začalo být velké teplo. Po průzkumu zámku a parku šel někdo na zmrzlinu a někdo čekal na otevření infocentra. Po navrácení do kempu jsme poobědvali a začali balit. Když bylo vše hotovo čekal nás velký pamětní test, co všechno jsme si za víkend  zapamatovali. Pak už jsme si vzali batohy na záda, rozloučili se se správcem a vyrazili na autobus. Autobus jsme opětovně skoro celý zaplnili. V Jaroměři jsme se rozloučili oddílovým pokřikem, rozdali si kartičky a rozkutáleli se do svých obydlí. Bylo to krásné a bylo to fajn. Jsem ráda, že nikoho nezarazilo počasí a všichni si to užili. Tak ahoj na táboře.

Zapsala Zdéna

Foto k závěrečné výpravě naleznete 
ZDE.
  


 Anketa
Na závěrečné schůzce proběhla anketa o nejakci a nejhru za školní rok 2014/15 . Je pravda, že jsme si nejdříve museli udělat menší rekapitulaci, protože ne všichni si pamatovali co kdy a kde bylo.
A zde  jsou výsledky:

Akce:                                                            Hra:

I. podzimní výprava                                                          I. Ostrovy
II. Ledová Praha                                                               II. Mafie
III. Cykloakce a Závěrečná výprava                               III. Parlament


Zlatý kotlík 2015
Za letošní soutěžní jídlo se zvolila BRAMBORAČKA. Takže pohodové vaření, jen vědět postup a znát chuť. :)
9,00 - otvírá se brána klubovny a začíná se připravovat venkovní zázemí pro soutěžící ( lavice, stůl, kotlíky, trojnožky, potraviny, pití).
9,15 - přijíždí na kole první soutěžící. Dříví vzorně naskádáno v tašce a zavěšeno na řidítkách vyloudilo úsměv ostatních.
9,30 - všech 5 družstev je komplet a tak se startuje.
Ukončení soutěže, což znamená naservírování bramboračky porotě je přesně ve 12 hod.
Hodnotí se:
- příprava ohniště. Tu zvládli všichni dobře.
- udržování ohně - zde už to bylo u některých trochu horší, ale nakonec se to také  zvládlo :)
- chuť bramboračky - zde už byl znát rozdíl. Zjistili jsme, že někdo dává do polévky i nové koření a bobkový list. Někteří soutěžící obohatili výtvor uzeným nebo opečenými plátky housky. Malí kluci zvolili jako dochucovadlo různé traviny, které se uchytily na špatně položenou pokličku  a byli spokojeni :). Míša s Bárou mátly ostatní soutežící a místo bramboračky dělaly palačinky. Dlouhou dobu jim to ostatní věřili, že je to nový způsob vaření bramboračky.
- servírování - zde každý využil servírování na talíř. Čekali jsme, kdo přinese bramboračku v chlebové míse, ale bylo nám řečeno, že to už je na mezinárodní soutěž. Někdo talíř ještě vložil na víčko od kotlíku, aby to bylo zálesáčtější, někdo servíroval na pánvičce.
- zahlazení ohniště - tak to byl velice dobře zvládnutý bod každého družstva. Kameny byly tak příjemně nahřáté, že se s nimy dala dělat  masáž, ale vzhledem k tomu, že bylo celý den velké teplo, nechtěl nikdo tuto masáž využít.
A jak to dopadlo ? Všichni dobře uvařili, najedli se jak soutěžící, tak porota a dokonce se braly i vzorky domu :).
I. Jarda team - Jarda, Mamča
II. Mišička team - Míša, Bára
III. Brambory - Karelíček, Nikča, Bára - Naděžda
IV. Knedlíci - Kačka, Pája, Dendo Do. - chvilkový pomocník Daniel
V. Vařečky - Áda, DžumDžum, Fanda, Danda
Porota ve složení : Vojta, Pavla Do., Vláďa a Zdéna děkují všem zúčastněným.  Už ted víme, že Vás určitě nezaskočí výpadek elektrického proudu a budete schopni ukuchtit nějakou mňamku na ohni.
Tak na dalším ročníku AHOJ.

Zapsala Zdéna
 Odkaz na fotodokumentaci ZDE

 


 

Cykloakce-Hledání jara-Otvírání studánky

     V neděli ráno 12.4.2015 jsme se ve velkém počtu sešli u Penny marketu. Úvodem jsme si shrnuli, co po cestě v rámci celostátní akce Hledáme jaro máme letos hledat. Šlo o devětsil, slunéčka a pět zpívajících ptáků. S těmi to informacemi a poučenim,  jak se jezdí ve velké cyklokoloně, jsme vyrazili směr Nová Amerika.
Počasí bylo sice pěkné, ale ráno nás chviličku zlobil protivítr. Cestu včetně táhlého kopečku k zaloňovskému kostelu zvládli všichni v pohodě. Zde jsme udělali první menší zastávku. Dále nás čekal sjezd pod Novou Ameriku. To už nebylo pro všechny tak dobré. Kuba si odnesl i menší vzpomínku na prudkou zatáčku. Pár slziček právem ukáplo. Tady se k nám připojila i Míša, která jela z Velichovek. Teď už nás  čekala rovinka ke studánce.
     Uf, studánka byla na svém místě, vykácené stromy zatím nedorostly :), ale ohniště bylo zarostlé a všude nás doprovázelo trní. Zaparkovali jsme kola a vrhli jsme se zkontrolovat studánku z blízka. Keramický vodník i žába zde byli, ale už mírně poničeni. (Vodníka jsme převezli do Jaroměře, kde ho Mamča zkusí dát dohromady).
     Udělali jsme pracovní rozestupy v korytě studánky a začali s čištěním. Kromě bahna, listí a klacků jsme vylovili i macatou žížalu. Čolek Čenda zde letos nebyl. Kluky akce čištění tak bavila, že odcházeli i od ohně, protože pořád měli co dostavovat.
      Byl čas oběda = oheň a vuřty a pro někoho teplý dezert v podobě opečených marshmelounů. Když se dohodovalo, zjistili jsme, že je zde kouzelný les a je zde i hodně zvířat. Každý si musel najít to své a to po vyřešení vtipných hádanek. Tak třeba: Ať si trousí bobky a krade zelí, pro sochy z čokolád model je skvělý. Jazyk má vedví a vzor krásný velice, však taky řadu let zdobívá čepice. Z výšky les obhlíží, každého měří, Krakonošův strážník v uniformě z peří. Někteří opravdu hledali živé zvíře, ale jaké bylo překvapení, když našli čokoládu s obrázkem daného zvířete.
     Byl čas na návrat, ale ještě než-li jsme vyrazili, tak jsme prozkoumávali les a okolí, zda nenajdeme devětsil a slunéčko. Úspěch jsme neměli. Ptáky jsme sice slyšeli, ale chybí nám odbornost, takže jsme je všechny neurčili.
     Po průzkumu jsme vyrazili zpět. Nechtěli jsme jet stejnou cestou, proto jsme kola vytlačili do stráně a opatrně přejeli pole. Cesta do Jaroměře byla rychlá, jelikož jsme se těšili na zmrzlinu, kterou si každý zasloužil. Luky nám podal informaci, že jsme ujeli celkem 12 km. Tedy Kuba s taťkou o dost více, protože museli dojet do Smiřic.
     Děkuji všem dětem a rodičům, že se s námi vydali za dobrodružstvím a doufám, že si to všichni užili.
 

Zapsala Zdéna

 

Foto naleznete ZDE.


 


 

 

 

Zlatý list
Dne 11.4. 2015 se uskutečnila  přírodovědná soutěž Zlatý list, kterou pořádá oddíl Puštíci. Každý rok náš oddíl tvoří velký základ soutěžících, ale letos se to otočilo. Bylo nás dohromady 5. Já na stanovišti, Vojta soutěžil za starší a za nejmladší soutežili DžumDžum, Fanda a Matěj Bl. Počasí bylo krásné a atmosféra pohodová. DžumDžum, Fanda a Matěj ukázali, že nejsou žádní neználkové a vybojovali 1.místo. Ještě jednou vám pánové tleskám. Byl to pěkně strávený den.

 

Zapsala Zdéna

 

Odkaz na foto naleznete ZDE.

 

 


 

 

Velikonoční schůzka

Tak a už se to blíží. Jaro začalo a Velikonoce už klepou na dveře. Na nic jsme nečekali a během schůzky jsme si jaro přenesli do skořápek a díky hře  jsme se  dozvěděli malou historii jedné selky, která hostila pocestné vajíčky.

Nakouknutí jak jsme to zvládli naleznete ZDE.


 


 

3 v 1
Na oslavu prvního jarního dne a víkendu jsme uskutečnili akci "3 v 1" (deskovky, přespávání a plavání) . V pátek jsme se postupně scházeli v klubovně a hráli jsme deskové hry. Dokoce jsme si po delší době zahráli rozšířený Bang. Když už jsme se opravdu všichni sešli, slavnostně jsme provedli čestné otisky  ruky členů, kteří chodí do oddílu déle jak 1 rok. Ti co už svůj otisk na stěně mají si zkontrolovali o kolik jim ruka vyrostla. Následovala upíří hra a pak už se zalehlo v chýši do spacáků a pustil se film, který vybraly holky. Kdo neusnul, měl možnost kouknout ještě na film, který vybrali kluci.
Ráno jsme na počest příchodu JARA vyběhli ven v provizorních kraťasech. Po snídani jsme se vybaveni plaveckými potřebami přesunuli na nádraží, kde na nás čekali již další a vlakem odjeli do HK plavat. Cestou do bazénu jsme už viděli nádherně rozkvetlé okrasné stromy a krásné krokusy. K bazénu jsme dorazili ještě před otvírací dobou. Využili jsme toho a šli jsme do vedlejší sokolovny zafandit holkám v basketu. Pak už jsme se odebrali do šaten bazénu, sprch a vodního světa. Vydováděli jsme se jak na tobogánu, tak na skokánku, tak i při vlnobití. Někteří se také naložili do perličkové lázně a okusili saunu.
V polovině plavání jsme se přesunuli do vedlejšího plaveckého areálu a kondičně jsme si dokázali, že to s námi není zase tak špatné a umíme přeplavat 2x bazén tam a zpět. Také jsme si zazavodili v plavání pod vodou, které bylo zpestřeno podplaváváním ostatních.
Vymácháni a vyplaváni jsme opustili bazén a přepadli místní bufet. Byl právě čas k obědu a chtě nechtě žaludek si žádal své. Paní prodavačka byla mírně zaskočena, řadou strávníků, ale vše se zvládlo.
Na vlak jsme, ale museli trochu pospíšit. Do Jaroměře jsme se vrátili, čistí, utahaní, ale spokojení.
Po rozebrání věcí z klubovny a klubovnovém úklidu jsme se rozkutáleli do svých obydlí.

Odkaz na fotodokumentaci naleznete ZDE. 

Přihlašovací heslo je stejné jako heslo na oddílové stránky.
 

 

Ledová Praha 2015

Zprávičky z Prahy:
Čtvrtek
Ve čtvrtek nás 18 lidiček odjelo směr Praha užívat si krás tohoto města v akci Ledová Praha. K místu našeho nového pražského  bydliště nás od tramvaje vedla Bára. Vedla nás dle podrobného popisu. Vše bylo v pořádku, jen se o jednu uličku netrefila a plot jsme opravdu nechtěli přelézat. Po uvelebení v učebně  jsme se navečeřeli, chvíli popovídali o tom co nás druhý den čeká a šli spát.
Pátek
Ráno po rozcvičce a snídani jsme se vydali na Vítkov. Cestou jsme museli vyzkoušet veškerá lákadla v podobě atrakcí dětského hřiště. Na Vítkově jsme se pokusili dát dohormady historii, která je vyobrazena na dveřích. Pak jsme navštívili i muzeum. K mému překvapení je zde velice pěkně uspořádaná interaktivní výstava. Na doporučení jsme si nenechali  ujít i krásný výhled ze střechy toho památníku, o kterém víme, že zde původně byl šibeniční vrch. Výhled byl opravdu úžasný, ale čas a zima nás vyhnali zpět do klubovny na oběd. Po obědě a malém odpočinku jsme vyrazili směr Václavské náměstí. Dole pod Václavákem jsme navštívili zrcadlový labyrint a kaleidoskopické kino. Bylo to moc pěkné a humorné.  Dále jsme zamířili přes Staroměstské náměstí do muzea voskových figurín. Ještě než jsme tam dorazili, tak nás zaujali oživlé sochy, které s námi chvíli laškovaly. Nechtěly nás pustit dále a pořád někoho obíraly o rukavice a čepice. Po Míše chtěla dokonce "socha" i pusu. Když se nám podařilo sochy opustit, dorazili jsme konečně k voskovým figurínám. Tedy klobouk dolů, dost představených osob bylo opravdu věrohodnou  kopií. Nemá cenu zde psát koho všeho  jsme viděli, to se musí vidět, ale z fotek je část tohoto muzea vidět.  Poslední dnešní akce nás  čekala u divadla Na Zábradlí. Byl to duch milé zamilované židovky. který nás provedl  průchody staré Prahy. Cestou jsme viděli i další strašidla. Náš duch nám vyprávěl strašidelné, ale poučné příběhy, které se zde staly. Skončili jsme u kata Mydláře na Staroměstském náměstí. Zde Jsme se s naším duchem rozloučili, ale Tomík si  stačil ještě domluvit půlnoční rande. (Bohužel k němu nedošlo, jelikož vyčerpáním z celého dne zaspal). Mírně promrzlí jsme se metrem a tramvají vrátili zpět do klubovny. Povečeřeli jsme teplé zapečené tousty, napili se čaje, zahráli Mafii a na dobrou noc jsme ještě rozluštili 3 hádanky ze Zelených historek.
Sobota
Noc utekla velice rychle a ráno se úplně všem nechtělo z pelíšků. Po rozcvičce, která byla ve spacácích a následné snídani jsme vybaveni velkou  svačinou  vyrazili na celý den za dalším dobrodružstvím. Začali jsme na Vyšehradě. Zde jsme vyděli rotundy, krásné dětské hřiště, které bylo stylově laděno pověstmi k Vyšehradu. Našli jsme Čertův sloup, viděli jsme odkud skočil Šemík s Horymírem. Také jsme si prošli hřbitov Slavín a prohédli si chrám sv. Petra Pavla. Aby jsme se zahřáli, využili jsme bludiště, které bylo před českoanglickou školkou a odebrali jsme se do infocentra pro turistické vizitky. Tady jsme se v teple občerstvili, popovídali s milou paní prodavačkou a vyrazili přes Nuselský most do muzea Policie ČR. Zdejší prohlídka oslovila asi každého účastníka. Kromě stálé expozice si zde každý mohl za dohledu policistů udělat dopravní test.. Také jsme si mohli nechat udělat otisk rukou a další zajímavosti. Celou akci zde v muzeum hlídal policejní rada a četníci. Z časových důvodů jsme nestihli velký policejní zásah, ale kluci měli možnost mluvit do přímého vysílání rádia, což byl asi větší zážitek. Plni dojmů jsme se pěšky přemístili přes Václavák do MC Donaldu, kde jsme v rámci oběda a odpočinku dostali jídlo a pití ( Nedostali jsme ho jen tak, museli jsme si ho koupit). Bylo zde příjemně, ale protože jsme ještě chtěli stihnout muzeum Miniatur a Pražský hrad a také Petřín, museli jsme se rychle vydat dále. Bohužel muzeum Miniatur jsme opravdu o fous nestihli a na Petřín se už většině nechtělo. Tak jsme zvolnili krok a užili si noční Pražský hrad se vším všudy. Hrad a další místa byl krásně osvětlen, Zlatá ulička byla prázdná bez davu cizinců. Došli jsme až k Daliborce a dali společně dohromady pověst o Daliborovi a jeho houslích. U dolní brány jsme měli štěstí a viděli jsme výměnu hradní stráže, což se moc líbilo klukům. Z vyhlídky jsme se pokochali osvětlenou Prahou. Petřín svítil jak Eifelovka. Po starých zámeckých schodech jsme sešli na Čertovku. Viděli jsme i muzeum Franze Kafky, u kterého je zajímavá "fontána".Hledali jsme zde i nejužší uličku, kterou jsme sice našli, ale byla zavřena. Tak jsme  přes Karlův most přešli Vltavu a na konci mostu jsme si ještě všichni za hraní dvojice kluků na kytaru a buben zatancovali. Dokonce se k nám přidali i další cizinci. Na nábřeží jsme se tramvají dostali k metru a metrem zase k další tramvaji a tramvají hurá už k našemu bydleníčku a večeři a spacáčku. Tedy musím dodat, že na Hlavním nádraží jsem s Pavlou šla do Výdejny radosti od firmy ZOOT, ale bohužel, nám bylo oznámeno, že si radost nejdříve musíme objednat přes internet.Také než jsme dorazili do klubovny, tak jsme stihli rozluštit hádanku  od Páťi, jak získat z 6 litrů mléka 1 litr.Po večeři nás čekalo shrnutí dnešního dne v podobě připravených živých zpráv. Zpravodajská dvojice Tadeáš a Filip  nám ve spolupráci se zbytkem oddílu vše krásně okomentovali. Za odměnu jsme mohli už v leže sledovat film na dobrou noc. Tuto noc bylo u Bimbrlat  opravdu velmi vytuhlo. Dostavila se únava a tak o půlnoci už všichni pěkně chrupkali.
Neděle
Nedělní ráno má každý moc rád. Hlavně, když ho tahám ze spacáku a vyžaduji řádnou usměvavou komunikaci, ale za snídani (rohlík s nutelou) do
spacáku to stálo. Dnes nás čekalo balení, úklid a velký přesun v plné polní do Modré školy na Progoffest. Úplně přesně jsme nevěděli co nás čeká.Přesuny tramvají a metrem jsme už měli pěkně nacvičené, takže vše bylo relativně velmi rychlé. Jelikož jsme nevěděli jak daleko je Modrá škola od  metra, počkali jsme si na autobus, kterým to byla jedna zastávka. Zde jsme opět zabodovali a celou školu jsme obešli, než jsme našli hlavní vchod. Tak a tady začalo další dobrodružstv. Označeni náramky a po uschování batohů jsme po skupinkách začali pronikat  do víru tohoto festivalu fantazie. Někdo byl velice rychle pohlcen a nadšen, jelikož potkat svého youtubera není jen tak. A získat jeho podpis a ještě se s ním vyfotit, tak to je opravdu na omdlení :). Další skupinky si úživaly počítačů a deskových her a někdo měl i štěstí zkusit si svůj první dabing. Na Pragoffestu se nám zadařilo potkat další lidičky z Jaroměře. V domluvenou dobu jsme se sešli v šatně u batohů. Oblékli jsme se a vyrazili na metro a vlak. Před školou jsme se rozhodli, že na metro půjdeme pěšky a nepojedeme autobusem. Když jsme zjistili, jaký to byl kousíček, museli jsme se sami nad sebou smát. Na Hlavní nádraží jsme dorazili s časovou rezervou a tak jsme ještě přepadli krásné dětské hřiště. Dorazil sem i Mirek, kterému jsme poděkovali za  ubytování, předali mu klíče a vyrazili jsme na nástupiště a do vlaku. Nazpátek s námi už neodjela Míša, která v Praze zůstala  u babičky na prázdninách. Ve vlaku bylo dost místa a tak jsme seděli všichni pohromadě a měli možnost rozebrat všechny dojmy a zážitky, dojíst zásoby potravin a užít si poslední společné chvíle. Některé členy přeci jenom přemohla únava a usnuli. V Jaroměři na nádraží jsme si zakřičeli pozdrav a rozešli se domů. Ještě že jsou od pondělí prázdniny :).


P.S. Děkuji všem za další super vyvedenou akci. Vraťce a Pavle zvlášť děkuji za pomoc a za to, že s námi přežily veškeré naše skopičiny.  Sabče držím palce, aby jí brzy opustila fóbie z eskalátórů.

Zapsala ZdénaZde zatím naleznete první várku fotek.  A zde asi tak v 16 minutě si můžete poslechnout Ádu, Tadeáše a Páťu, jak mluvili v rozhlase.


 

Kontakt:
Mladí ochránci přirody BIMBRLATA, Na Trati 141, 551 02 Jaroměř 3
IČ: 22743235, účet: Fio banka: 2800281372/2010
e-mail: info@bimbrlata.cz
webmaster: mm@ensis.cz


© ENSiS 2011    
| Penzion Expanze Jaroměř | Baskeťáci Josefov | Jaroměř - Josefov |