Dnes je: 22. 01. 2020

Nejbližší významný den:
24. 1. Pavlínka

Svátek má:

První akce v roce 2020 je Nesyta 31.1. - 2.2. info najdete u plánu měsíce.

Přihlašování:

login:

heslo:

Pro zobrazení článků určených jen pro členy zadejte jméno i heslo přezdívku Verči
Nejnovější fotky:


 

Ptačí hrad 
 

Po roce jsou tu opět Vánoce a již po 17-té vánoční únik do přírody, výlet na Rotmerskou zříceninu alias "PTAČÍ HRAD". V neděli 22.12. jsme se 18-ti členné komando spolu s 2 pejsky vydali do Velichovek, ke kostelu, kde jsme zaparkovali auta. Poté jsme vyrazili směr Ptačí hrad. Po cestě nás doprovázeli pohádkové bytosti - Míša každému z nás nalepila na čelo nálepku s určitou pohádkovou bytostí. Abychom uhodli, kdo jsme, kladli jsme ostatním členům výpravy otázky, na které mohli odpovědět pouze ano, ne či nevím. Někteří z nás se během cesty proměnili i čtyřikrát! Nezapomněli jsme ani pod dráty elektrického vedení vyzkoušet, jak jsme nabití. Pak jsme pokračovali cestou, necestou lesem dále, až jsme dorazili na místo určení. Naší pozornosti neunikl ani nový krmelec, který se nachází těsně před cílem naší cesty, Ptačím hradem. Zde jsme nejprve rozvěsili, napíchali ... všechny dobrůtky, které jsme zvířátkům přinesli. Na oběd bylo ještě příliš brzy a tak jsme si zahráli hru "kukaččí hnízdo". Trochu jsme si zaběhali a zapotili, neboť cílem bylo mít v hnízdě co nejméně cizích kukaččích vajíček. Hlad se už ale hlásil a tak konečně došlo na opékání buřtíků. To byla dobrota! Po obědě jsme uhasili ohýnek, zazpívali vánoční koledy a vydali se na cestu zpět. Po cestě zpět jsme si ještě trochu zaskákali a pomalým, ale jistým krokem jsme jako bahňáci došli až k autům. Bohužel letos to bylo bez sněhu, ten jsme si mohli jen představovat. Rozloučili jsme se, popřáli si krásné svátky vánoční a snad za rok se opět všichni společně vydáme na Ptačí hrad. 

 

Páťa, Danda a mamka 

 

Fotky jsou zde: http://misa-plechacova.rajce.idnes.cz/ptaci_hrad_22._12._2013/

 

 


 

 Vánoční schůzka 

Poslední schůzka v roce 2013 se povedla. Zjistili jsme různé zajímavosti o Vánocích, rozsvítili "andělským" světlem lodičky, které jsme pak pustili na hladinu. Dali jsme si cukroví, zazpívali koledy a rozdali dárky od kamarádů. Snad si všichni tuhle schůzku užili a těší se na další v roce 2014. 

Fotky jsou tady: http://misa-plechacova.rajce.idnes.cz/Vanocni_schuzka_18._12._2013

 

Užijte si všichni Vánoční prázdniny, hodně dárků pod stromečkem a hezký nový rok 2014!

 

Vaši vedoucí, instruktoři a zvířátka

 

Vánoční tvoření podle TOPP 30.11.

 

Po úspěšné velikonoční výtvarné dílně jsme si vyzkoušeli i vánoční dílnu u Ivoše v Expanzi. Bylo nás opět mnoho a vyráběli jsme svíčky, andělíčky, vyšívané přáníčka a kornoutkové hvězdy. Vyrábělo se tak zaujatě, že někteří nestihli koukat na hodinky a pak už jen rychle utíkali, aby stihli další své aktivity. Paní lektorka, měla hodně trpělivosti a tak i já mám vše vyrobené. Celým vyráběním se nesla veselá nálada a pohoda, tak doufám, že se všem líbilo a užili si to. Já tedy 100%

 

Výroba adventních věnců 1.12.

 

V neděli ráno jsme se v komorním,ale pevném základu sešli na klubovně a po malém raním brebentění jsme se vhrhli do obmotávání věnců větvičkami. Jelikož letošní vánoce nemají přiřazenou žádnou barvu, bylo vytváření opravdu různorodé.Někteří použili i kovové mince, asi aby byl následný rok bohatý pro všechny.
Na klubovně to vonělo lesem, ale i čajem a kávou. Kolem 11 hodiny už na stole leželo plno adventních věnců a kolem stolu jsme stáli s určitou pyšností, jak jsme dobří. Už jsme se těšili, až své věnce zavěsíme na dveře. Letos se na věnce dávalo opravdu všechno. Na závěr výrobního víkendu všem děkuji za účast a tvořeníčko a veselé chvíle v předvánočním čase.


Zapsala Zdéna

Odkaz na fotodokumentaci
http://misa-plechacova.rajce.idnes.cz/Vanocni_tvoreni_podle_TOPP_a_vyroba_vanocnich_vencu_30._11._-_1._12._2013/#

 

 

 

 

 


Přespání na klubovně a drakiáda 15.-16.11. 

   V pátek jsme se začali okolo 17:30 scházet na klubovně. Připravili jsme si v chýši spaní a dali se do hraní různých deskových her. Když už všichni dorazili, tak proběhl obřad, při kterém si ten, kdo je v oddíle déle jak 1 rok obtiskl svoji ruku na zeď. Také se předalo ocenění březových lístků (www.brezovylistek.cz/). Vojta získal zelený, Sabča s Míšou světle modrý a Mamča tmavě modrý. Poté se hrály ještě hry a pomalu jsme se začali uvelebovat  do spacáků. V chýši se pustil film - Hotel Transylvánia, u kterého skoro nikdo neusnul, tak se pouštěl další - Babovřesky, který byl okolo 2:00 ráno vypnut, aby se vůbec vstalo a všichni pomalu usnuli.

    V sobotu ráno jsme vstávali okolo 8:00, dali si snídani (různé buchty od maminek ), umyli se a šli ven, kde na nás už čekali někteří rodiče. Vzali jsme si své draky a vyrazili na louku k Poklasnému mlýnu. Cestou se k nám přidávali další děti a rodiče, kteří nespali na klubovně. Když jsme našli nejméně bahnité místo, začalo představování svých draků. Draků se celkem sešlo asi 22a téma letošní drakiády byl MOŘSKÝ SVĚT. Ohodnotili jsme draky podle toho jak se nám líbí a dali se do pouštění.  I když moc nefoukal vítr, tak něktěří draci vzlétli. Vojtova rusalka letěla i s Vojtou až za kopec. Celkově vyhrál drak Nikči - potapěč Igor. Ještě  jsme si zaběhli štafetu s drakem a vydali se na klubovnu, kde jsme posbírali své věci a vydali se domů.
                                                       Zapsala Míša
 

 P.S. Děkuji všem členům i nečlenům, rodičům i prarodičům, fenám i psům za účast a za nádherné vlastnoručně dělané draky a hezké dopoledne.
                                                           Zdéna
 

Fotky → misa-plechacova.rajce.idnes.cz/Spani_na_klubovne_drakiada_15._-_16._11._2013/

 

 


 

 

 

Podzimní výprava Chata Pod Bobří skálou 
26.-30.10.2013

Sešli jsme se v 8:00 hodin na vlakovém nádraží. Odtamtud jsme jeli vlakem až do Starkoče, kde jsme přestoupili na druhý vlak a dojeli jsme až do Olivětína. Z nádraží jsme šli na chatu, bylo to asi tak 5km.
    Na chatě jsme si vybalili a snědli oběd od maminek. Po poledním klidu jsme se rozdělili do skupinek a hráli jsme morseovou hru a pavouka. K večeři jsme měli extra hustou polévku, kterou uvařil Ivoš. Po večeři jsme hráli kupu her a když šli malí spát, tak nás Zdena naučila super hru PARLAMENT. Hráli jsme ji asi třikrát a pak jsme šli spát.
Druhý den nás Zdena vzbudila a šli jsme na rozcvičku která byla před chatou. Ke snídani byl porič. Po snídani jsme šli ven a na kopci jsme uviděli muflony a sbírali jsme kamínky které jsme pak počítali. Když jsme se vrátili k chatě hráli jsme hru na pašeráky a celníky. K obědu nám Ivoš připravil buřtguláš.O poledním klidu jsme cvičili divadla která jsme pak večer hrála Pak nám Zdena oznámila, že půjdeme na túru. Každý jsme dostal sváču a vyrazili jsme! Došli jsme až k lomu ,pak jsme šli naučnou stezkou a na vrcholu lomu jsme si dali sváču a pokračovali jsme dál . Na rozcestí nám Bára nalepila na čelo lístečky s ovocem ,nebo zeleninou. Tato hra pokračovala skoro až do chaty.Na chatu jsme došli až za tmy. Tam na nás čekal Ivoš a také večeře.Po chvíli přijel Vojta s Dominikem. Po večeři jsme kreslili přísloví a koukali na Já padouch.
Třetí den jsme měli rozcvičku zase venku. Po snídani jsme šli do lesa a tam jsme běhali a zapamatovávali si některá přísloví. Házeli jsme ringem a zpívali jsme Dej mi kámen. Po poledním klidu jsme šli na další výlet. Tentokrát bez svačiny cestou jsme hráli kolíčkovanou, káně letí a Vojta říká. Svačinu jsme krájeli a mazali. Pod kopcem na kterém je chalupa jsme už zatmi hráli noční hru. K večeři jsme měli párky v rohlíku. Anička pro nás připravila prezentaci o Anglii a bylo to moc hezký. Ještě předtím jsme měli hodinku připravy do školy. A večer jsme shlídli nějaká videa z tábora.
V úterý po snídani jsme šli zase do lesa, kde jsme bobrům loupili z nor zásoby a házeli s ringem,přitom nás bobři rozesmívali po obědě jsme hráli hru podle azimutu. Když se všichni došli, tak jsme se najedli a Zdena nám řekla že bude ztezka odvahy. Při tom co se šla, se ostatní koukali na hvězdnou oblohu kterou nám Ivoš promítal. Večer jsme hráli všeljaké hry. A pak jsme šli spát.
Ve středu ráno jsme si museli rychle balit . Najedli jsme se a začali jsme balit. Když se celá chata uklidila čekali jsme na pána, který nakonec ani nepřijel takže jsme mu klíčky schovali. Na nádraží jsme pak hodinu čekali a při tom jsme hráli hry. Z prvního vlaku jsme přestoupili a dojeli až do Jaroměře.
                                                    

 

 

 

                                                                                                             Kája, Nikča, Danda

 

Fotky jsou zde:   http://misa-plechacova.rajce.idnes.cz/Podzimni_vyprava_-_chata_Pod_Bobri_skalou_26._-_30._10._2013/

 

 Bodovací tabulka

  

Závěrečná výprava na Pecku

Letos jsme si vybrali na závěrečnou výpravu Český Ráj navštívili jsme kemp Pecka.

V pátek 14.6. jsme se sešli na nádraží a vyjeli jsme vlakem do Borovnice, kde jsme vystoupil a od tam tud jsme šli necelé 4 kilometry do kempu Pecka. Tam jsme si postavili stany a snědli si večeři. Poté jsme si zahráli par her a šli jsme spát.

 

Druhý den ráno jsme měli ke snídani čaj a chleby. Po snídani jsme šli na hřiště a trampolínu.Když v tom nás Míša zavolala a oznámila nám že se bude konat hra. V hře jsme měli za úkol běhat po vyhrazeném prostoru a zapamatovat si písmenka a čísla, která jsme si museli zapsat do pracáku. Ten kdo vyluštil zprávu se musel převléknout do plavek a zpívat Skákal pes. Poté se začal připravovat oběd. Při poledním klidu jsme se mohli jít vykoupat a pak se vyrazilo na Krkonošskou vyhlídku. Cestou jsme hledali kešky a hráli vodní bitky. Když jsme přišli do kempu šli jsme zase na trampolínu a Zdena šla vařit buřty. Večer jsme zase hráli hry Mafii a times up

 

V neděli ráno jsme měli ke snídani porič a všichni už se těšili na návštěvu hradu Pecka. Paní nás po hradu provedla a ukázala nám i starý orchestrion. Po prohlídce mohl jít kdo chtěl do kempu a ostatní šli na kešku. V kempu jsme začli balit a vařit polévku. Když přišli ostatní a také si zabalili tak jsme mohli jít ještě na chvilku na trampolínu. Po obědě jsme museli spěchat aby nám neujel vlak. Nakonec jsme všechno stihli a moc jsme si tuto výpravu užili.

                                               

                                                            Kája

 

 

    V pátek 14. 6. 2013 jsme se sešli na nádraží a vyjeli do Borovnice. Po příjezdu jsme se vydali do kempu Pecka, kam jsme asi po hodině cesty došli. Postavili jsme si stany, dali si večeři a prohlédli si kemp. Zahráli jsme si pár her s mafií nakonec a šlo se spát. 
    V sobotu ráno byla rozcvička a snídaně, po které se šlo na trampolínu nebo na hřiště. Pak následovala hra, kde se musela vyluštit tajenka s úkolem. Úkolem bylo vzít si plavky a zpívat prší, prší.. Poté byl oběd, volno a kdo chtěl, šel se koupat. Vyrazili jsme na výlet na Krkonošskou vyhlídku. Cestou jsme sbírali kešky a bylo pár vodních bitek. Po návratu do kempu se šlo zase na trampolínu a připravovala se večeře. Po které jsme hráli hry s mafií opět nakonec. Všichni šli pomalu spát. 
     K snídani byl jako obvykle v neděli poridge. Šlo se na Pecku, kde skoro všichni šli na prohlídku se "skvělou" paní průvodkyní, nám známou již z vandru. Vrátili jsme se do kempu a začli balit věci. Dali jsme si oběd, dobalili a vyrazili na vlak. Po úmorné cestě jsme v pořádku dorazili na nádraží, sedli do vlaku a jeli domů. 
 
 
                                         Míša

 

Zlatý kotlík 2013
 

V 9:00 jsme se sešli  po domluvených skupinkách na klubovně. Skupinky byly celkem 4 (Kuchtíci, Kuchaříci, Vařečky a Kuchyňčtí panteři + Panterka). Dostali jsme základní suroviny k vaření  vepřového guláše a soutěž byla odstartována. Hodnotilo se udělání a následné uhlazení ohniště a naservírovaný a chuťově lahodný guláš. Začli jsme přípravou ohniště a zapalováním ohně, i když pršelo, všem se to podařilo. Pak jsme se dali do vaření, přičemž už každý postupoval dle svého. Okolo dvanácté byl ohlášen konec soutěže, kde už jsme museli mít naservírované dvě porce pro porotce a uklizené ohniště. Sešli se porotci a začli ochutnávat, my si zatím jedli svoje guláše. Zahráli jsme si židličky a bylo vyhlášení.1. Kuchtíci, 2. Kuchaříci s Kuchynštími panteri a panterkou a 3. Vařečky. Poté jsme se začli (snad i s plnými břichy) přesouvat domů.  Snad se všem akce i přez nepřízeň počasí líbila a bude zase někdy uspořádána.

     

                 Míša

 

 Poznámka: Smekám před všemi soutěžícími, protože všichni včetně malých kluků rozdělali oheň a dokázali i v dešti uvařit výborný guláš s měkkým masem. Prostě nejste bábovky. Také díky hodnotící porotě za pomoc ve všech směrech.  Všem moc děkuji. Zdéna

 

 

 Fotky → misa-plechacova.rajce.idnes.cz/Zlaty_kotlik_1._6._2013/

 

 

                            


 

 


 Cyklovýlet ke studánce a Hledání jara

 

Sešli jsme se v 9:00 u Penny a vydali se směrem k naší studánce. Krásně jsme zblokovali provoz v odbočce na Velichovky. Projeli jsme si blátem a trávou a jeli na Zaloňov, kde jsme vyšlapali námi známý podlouhlý kopec ke kostelu, kde jsme si dali přestávku. Pak jsme sjeli další kopec a čekali na Dandu, který se k nám přidal. Dál jsme jeli na Velkou Ameriku. Před ní je v lese naše studánka, kam jsme po chvilce dorazili. Odložili jsme si věci u ohniště a dalise do úklidu studánky, kterou jsme také odemkli.  Hledali jsme pavouky, podle kterých se má letos poznat, že jaro je tu!  Mezitím se také připravoval oheň na kterém jsme si opekli buřty. Zaskákali jsme si tzv. gumu, sbalili si věci a vydali se na cestu zpátky. V Jaroměři jsme se rozloučili a rozjeli domů. Celý den nám krásně svítilo sluníčko, tak snad si to všichni užili. 

        Míša 

 

Fotky naleznete zde: http://misa-plechacova.rajce.idnes.cz/Hledani_jara_a_studanky_na_kolech_14._4._2013/

 

 


 

 

 

 

 Den Země

Ve středu 24. 4. 2013 jsme v rámci schůzky a Dne Země pomohli uklidit část našeho města Jaroměře. Rozdělili jsme se na 4 skupiny. 3 skupiny sbíraly odpadky na určených místech a 4 skupinka hlídala a správně třídila přinesené odpadky podle druhu. Než-li jsme se dali do práce, přečetli jsme si příběh z Mladé fronty o putování a sledování vyhozené PET lahve do kontejneru. Bylo to zajímavé a je pravda, že hodně lidí vůbec neví co se dál s odpadem děje a proto se s nějakým tříděním vůbec nezabývá. Škoda. Naším úkolem bylo posbírat a roztřídit odpadky na veřejném prostranství kolem naší klubovny a vybrat si jeden spešlodpadek, o kterém vymyslíme příběh jeho putování.  Závěr z celého sběru byl potěšující. Oproti minulému roku bylo skoro všude dost čisto, pouze svahy k řece byly mírně zaneřáděné. Buď to byla ještě vzpomínka na Brutal nebo vizitka rybářů. Příběhy spešlodpadků nás ke konci schůzky rozesmály. A za dobrou práci byla i občerstvovací odměna. Jupí. Za pytle a rukavice a příjemné občerstvení děkujeme Městu Jaroměr - Ing. Jiráčkovi a Technickým službám.
Zapsala Zdéna

Fotky jsou zde → misa-plechacova.rajce.idnes.cz/Den_Zeme_24._4._2013/

 

 

 

 


 

 Zlatý list 

Ráno jsme se sešli asi v 9hodin,svítilo slunce ale byla nám zima.Potom jsme šli do klubovny Puštíků,měli to tam hezky vyzdobené.Byl tam puštěn nějaký film,tak jsme se dívali,dokud nás nezavolali abysme mohli vyjít.

Když nás zavolali,tak jsme šli.Šly s námi i další skupinky,a vedoucí puštíků.Asi tak za 5 minut jsme dorazili na louku,tam nám vedoucí řekl,že pude jedna půlka do lesa a druhá zůstane na louce.Naše skupinka šla nejdříve do lesa.V lese bylo hodně stanovišť,bylo jich 8.Byli tam třeba:Savci,Hlodavci a Hmyzožravci-ty nám řekli že si můžeme vzít mrkevB-).Pak tam byli Motýli,CHKO v Čr,Ekologie,Počasí a Podnebí,Jarní rostliny,Ptáci-tam jsme se mohli pohoupat na gumě 8-).Ale v tom nás přepadli......................KROUPY :-((.

Ale asi po 10ti minutách nás zase opustili.Všichni jsme byli promočení.Když už jsme všechny stanoviště v lese prošli,tak jsme šli na louku.Tam bylo dalších 8 stanovišť :Sovy,Houby,Ryby,něco jako ekologie,Sovy,Stromy,Obojživelníci a Hadi a Terminologie.Největší řadu jsme čekali u Počasí a u Ryb.Když už jsme měli všechno splněné,tak jsme šli do klubovny Puštíků.Tam už běžel další film,myslim Auta2 ?.Posadili jsme se ke stolu,dali jsme si svačinu a čekali jsme na vyhlášení.Když vyhlašovali samostatné dvojice a trojice,tak jsme si postupně chodili pro ceny.Byly tam třeba moc hezké knížky.Po vyhlášení jsme se  odebrali do svých domovů.Myslim si,že jsme si tuhle akci všichni užili,a těším se na další rok!! :-D

 

Pája :-)

 

Fotky jsou zde: misa-plechacova.rajce.idnes.cz/Zlaty_list_13._4._2013/

 


 

Kuličkiáda

Na první jarní schůzce jsme sice byli doprovázeni sněhem, ale i tak jsme nasadili kraťasy a zahráli si kuličky.


http://misa-plechacova.rajce.idnes.cz/jarni_schuzka%2C_kulickyada/

  

 

 

Velikonoční dílny
23.3.2013

 

Sešlo se nás opravdu dost (cca 32 nadšenců). Pod vedením zkušené a příjemné lektorky jsme si vyrobili velikonoční aranžmá a naučili se pěkné kytky a dekorativní závěsné koule. Vše jsme stihli od 9 hod do 13,30.
Děkuji všem za pěkné dopoledne a ikdyž jaro pořád nechce přijít, tak i přes to jsme si ho dokázali papírově vytvořit.

Foto dokumentace zatím z jednoho foťáku
misa-plechacova.rajce.idnes.cz/Velikonocni_dilny_23._3._2013/

 


 

 Spaní na klubovně + plavání Hradec Králové 

 

Sešli jsme se na klubovně,postupně od 18:00 hod.Hráli jsme deskovky.V 22:00 jsme si pustili komedii z pravěku "Rrrr".Když film skončil, bylo asi tak 24:00.Pak jsme opět hráli deskovky :).Zalíbila se nám hra Fantom.Hráli jsme ji asi 4.Potom nám Nikča a spol. zahráli zprávy.Po "zprávách" jsme si vybrali pohádku ,na kterou se podíváme.Pustili jsme si Šmouli.Pohádka trvala až do 3:00 hodin ráno a tak ji všichni nedokoukaly.

Ráno jsme se vzbudili asi o půl osmé,trvalo nám,než jsme vylezli ze spacáků.Potom jsme se nasnídali.Měli jsme snídani od maminek :-)

...Bábovky,byly moc dobrý :*).A asi tak o pul deváté jsme se pěšky vydali na nádraží,a těšili jsme se na koupání.U nádraží k nám přistoupilo pár dalších lidiček.Potom jsme všichni nasedly do vlaku a mohli jsme odjet.Všichni byli natěšení.Asi tak po 20ti minutách jsme dorazili do Hradce a pořád jsme se těšili na koupání :D.Když jsme se vymotali z vlaku,tak jsme se těšili na "LABUTĚ".Dáša dala každému půlku rohlíku - taky táhla největší bágl!.Potom jsme se šli konečně! koupat.Šla jsem s Káťou na tobogán chtěli jsme jít na vlnobití ,ale Káťu rozbolelo ucho :(.Tak jsem se připojila k Nikče a Dendě.Po koupání jsme si vysušili vlasy,dali jsme si párek v rohlíku a šli jsme zpátky k vlaku.Odjeli jsme vlakem do Jaroměře.Vystoupili jsme a rozešli se domů.Byla to super akce a myslím,že si ji všichni dosyta užili.Těšíme se na další super akce.

 

Pája a Denda :)

 

 

Fotky → misa-plechacova.rajce.idnes.cz/Spani_na_klubovne_bazen_9._-_10._3._2013/

 


 

 

 

Valentýnská výprava
       16.2.2013

      V trochu mlhavém, ale jinak pěkném počasí se nás 12 a pes vydalo ze Smiřic po cyklostezce do Jaroměře. Už od vlaku bylo jasné, že dojít do cíle bez pádu nebude jednoduché, protože sněhoškodičů bylo všude hodně. Nejvíce na zemi byla asi Bára se Sabčou. Bára nám dokonce ukázala sněhového anděla před kostelem. Na začátku cyklostezky se nás v Labi tak "lekla" ryba, že z toho chudá lekla. Než jsme rybu stačili politovat, tak k
nám doplavalo celé hejno kachen a kačer. Začalo rohlíkové krmení, které bylo ukončeno Lízou. Ta to totiž vše rychle zbystřila a začala lovit rohlík. Ještě se nám připlula ukázat labutí rodinka a pak jsme se vydali dále.
     Cestou jsme potkali běžkaře a běhaře a pejskaře. Někteří se i projeli nebo proběhli naší slavobránou. Zkusili jsme si, jakou máme střílecí mušku sněhovou koulí do stromu. Nejlépe na tom byl Láďa. Za Černožicemi jsme posvačili a ve dvou družstvech jsme si zasoutěžili ve skládání srdcí. Posilněni jsme pokračovali dále.
     Před Jezbinami jsme si ještě zahráli lavinový efekt, který se nám Sabča snažila zhatit. Posilnili jsme se bombónovými lesními plody a pokračovali dále. Z druhé strany nám už šli naproti rodiče Markétky a Klárčina mamka. Tak jsme je sněhovou koulovačkou přivítali. To už jsme byli u čistírny odpadních vod.
     Než jsme si zakřičeli oddílový pokřik, stačila se Mamča pochlubila jak je krásně čistá a suchá. To, ale neměla dělat. Už tomu tak nebylo. Platanovou (pro někoho ořechovou) alejí jsme většina dorazili ke svým obydlím, kde už čekal oběd. 
     Děkuji všem za účast.
     Do oddílových kilometrů si můžete dopsat dalších 12. (Dando, jsi dobrý, vše jsi ušel sám)
                                                                                                                                                                Zapsala Zdéna

FOTO ZDE

 


 

 

 

Škola kouzel - Nesyta 2013

 Čtvrtek
V 18:00 jsme se sešli u Penny. Bylo nás celkem 24. Všichni dostali do trojice košík a měli projet Penny, kde byl vchod na nástupiště 9 3/4, ale mudlům se to moc nelíbilo, takže každý neměl to štěstí projet. Nicméně dále se pokračovalo auty
a vyjelo směr Nesyta.
 Když jsem přijeli (za tmy) , všude bylo uplně mokro. Věci se dali do společenské místnosti a začlo rozdělování moudrým kloboukem do kolejí (Nebelvír, Havraspár, Mrzimor, Zmijozel). Po rozdělování jsme se šli ubytovat. Nad schody byla buclatá dáma, která nás rozdělila do pokojů (kluci a holky). Šlo se večeřet.

 Zahráli jsme si molekuly, elektriku a četl se začátek Harryho Pottera.Všichni pomalu usínali.

 Pátek
Rozcvička proběhla s hůlkama a začlo představování obrazů s osobnostmi Bradavic, které se přes noc objevili ve společenské místnosti. Mezitím přijela Kája s Nikčou, které byly dorozděleny do kolejí.  Byla snídaně a hodina létání na koštěti.
 Po vyučování proběhl štáfetový závod na různých druzích košťat. Poté byl turnaj ve Famfrpálu. Byl oběd a polední klid, při kterém byla vyhlášena soutěž o skládání písní pro Mandragoru.
 Po poledním klidu byla hra o výrobě lektvaru štěstí. Cestou zpět na chatu nás zastavili dva domácí skřítci, kteří potřebovali pomoc s děláním nejdelšího provazu z ponožek a všeho co má tlapky (punčocháče..).
 K večeři byla zelená krupicová kaše. Poté se zasazovala semínka Mandragory, která velmi rychle vyrostla a začala hrozně ječet. Museli se jí zpívat ukolébavky. Pak už  se  šlo spát.

 Sobota
Rozcvička byla vrba mlátička (hry se švihadlem). Byla snídaně a začala hodina věštění, při kterém všichni zjistile své budoucí povolání. Když v tom jsem najednou chytla věštecký  "záchvat" a spustila tím hru, ve které bylo úkolem poznat, kdo je na rozostřených fotkách.
Byl oběd - modré těstoviny ze kterých jsem vyvěštila, že se dnes bude hledat kámen mudrců. Proběhl polední klid a svačina s dalším záchvatem věštění. Věštba popisovala pomoc k cestě na najití kamene mudrců. Anička mezitím začala mumlat podivné slovo nebo šifru? ŇÍŘKS. Jo, byla to šifra, mělo se z toho rozluštit slovo skříň, ve které byl skrytý pouze "prázdný" papír.  Což byla též šifra a zkušení ji začli rozlušťovat pomocí svíčky. Plánek popisoval místo, kde byli schované hůlky a kde se naučili kouzlo proti mozkomorům. Poté byli vpuštění do zapovězeného lesa, kde byly rozvěšeny  papíry s čísly a kusy příběhu s možnostmi na vybrání jakou cestou se vždy vydají. Úkolem bylo najít kámen mudrců, což se povedlo pouze dvoum kolejím. Mezitím se mezi nima motali mozkomoři na které působilo předem naučené kouzlo. Kdo kouzlo neřekl a mozkomor ho chytil, musel odevzdat kus oblečení, které měl na sobě.  Tma, která se snesla byla koncem i pro zbylé dvě koleje, které šli k chatě bez kamene mudrců. U chaty byl připravený oheň pro přepravu do Prasinek. Každý si vzal trochu letaxového prášku hodil ho spolu s výkřikem PRASINKY!  do ohně. V Prasinkách byla připravená hostina a hráli se hry.  Proběhlo divadlo, které si někteří připravili a šlo se spát. (Holčičí ložnice, ale ztratila dveře, protože skříň na chodbě levitovala a přemístila se) 

Neděle
 Ráno se většina vzbudila s bleskem na čele nebo knírem  (<- práce Voldemortových pomocníků). V rámci rozcvičky se musela zničit černá magie (Mamača se Sabčou a pomocnice) a zachránit Brumbálčici. 
Jako každou výpravu byl k snídani Poridge. Balilo se na cestu domů. Ještě před odjezdem jsme si prošli správnou cestu v příběhu zapovězeného lesa. Při návratu k chatě jsme už viděli nějaké rodiče, kteří na nás čekali. Bylo vyhlášení kolejí a novodobého Harryho Pottra - Filip a všichni se začali rozjíždět domů.

Snad se všem na čarodějné výpravě líbilo a přivezli jste si domů spoustu nových zážitku a věcí, které se dovymění na schůzce.

Fotky jsou zde:
misa-plechacova.rajce.idnes.cz/Skola_kouzel_-_Nesyta_31._1._-_3._2._2013/

                                                              Míša

 

 

Nesyta dle Filipa 


   Ve čtvrtek 31.1. jsme se večer v 18.hodin sešli u Penny a odjeli směrem na Nesytu.Když jsme dojeli,Moudrý klobouk nás rozdělil na čtyři koleje.Pak jsme se najedli a šli spát.V pátek po snídani jsme šli hrát hry ven,hledali jsme v lese košťata, s kterými  jsme obíhali louku a potom šli hrát Fanfrfál.odpoledne jsme na chatě hráli společenské hry. V sobotu dopoledne jsme skákali přes švihadlo.Po obědě a odpočinku jsme šli po chatě hledat schované papírky.Pak jsme šli do zapovězeného lesa,kde na nás vykukovali mozkomoři,kteří nám brali oblečení.To potom věšěli na větve a my jsme si je museli vzít zpátky.Pak jsme se vrátili do chaty,navečeřeli se a šli spát.V noci nás někdo pomaloval.Ráno nás brutálně vzbudila Zdena,protože v její duši se usadil lord Woldemord.Rychle jsme se oblékli a šli si ven pro lék.Tam na nás čekali poddaní lorda Woldemorda a my jsme vzali v krbu lék a s ním se vrátili do chaty,abychom Zdenu mohli uzdravit a osvobodit.A pak už byl čas zabalit si věci  a vrátit se domů.Výprava byla super.                       
 

 


 

 

Kontakt:
Mladí ochránci přirody BIMBRLATA, Na Trati 141, 551 02 Jaroměř 3
IČ: 22743235, účet: Fio banka: 2800281372/2010
e-mail: info@bimbrlata.cz
webmaster: mm@ensis.cz


© ENSiS 2011    
| Penzion Expanze Jaroměř | Baskeťáci Josefov | Jaroměř - Josefov |