Dnes je: 27. 10. 2021

Nejbližší významný den:
12. 11. Dajda

Svátek má:

28. - 31. 10. 2021 Podzimní výprava do Velké Úpy

Přihlašování:

login:

heslo:

Pro zobrazení článků určených jen pro členy zadejte jméno i heslo přezdívku Verči
Nejnovější fotky:


Další informace naleznete v těchto podmenu:

  


Oddíl Bimbrlata jsme založili v roce 1996. Jeho činnost navazovala na činnost pražského oddílu Pimprlata, jehož vedoucím byla Zdeňka (Zdéna) před přestěhováním do Jaroměře.

   Oddíl je zaregistrován pod Českým svazem ochránců přírody (ČSOP) a jeho náplň se také k přírodě vztahuje.  

   Věková hranice při vzniku oddílu byla od 1. do 3. třídy, ale s postupem času a s narozením našich vlastních dětí se věk dětí v oddíle rozšířil prakticky na všechny třídy základní školy.

   Začínali jsme pod křídly  ČSOP Ropáci v klubovně pod poštou (současná palírna). Po povodních jsme se přestěhovali do prostorů nemocnice, kde jsme získali nové prostory. V roce 2001 jsme se osamostatnili, založili novou základní organizaci ČSOP Osadníci, přestěhovali se do suterénu budovy na náměstí (pod spořitelnou), který jsme si zrekonstruovali. Zde jsme přebývali až do léta 2010, kdy se nám podařilo získat pro svou činnost nové prostory v bývalém vojenském arálu v Korunních hradbách. Celé prázdniny jsme pracovali na jejich přeměně. Máme zde uvítací místnost s šatnou, úložní skříní a malým posezením, případně kuchyňkou, pak klubovnu se stoly a židlemi a také "chýši" - místnost obloženou celými stromy, štípaným bambusem a maskovací sítí, ve které je koberec. Zde si hrajeme, případně přespáváme. V přízemí je pak ještě sociální zařízení a malý skládek, vše výtvarně zkrášlené našimi oddílovým umělci. (Foto ze slavnostního otevření)   Pro spřátelené dětské oddíly, u kterých je záruka slušného chování a neničení majetku nabízíme i možnost víkendového ubytování na zemi ve svých spacácích za podmínek, dle osobní dohody.


   Po celou dobu činnosti oddílu máme schůzky každou středu od 16,30 do 18 hodin. Na schůzkách se snažíme zábavnou a hravou formou naučit a poznávat naši přírodu a pečovat o ni. Máme také své oddílové zkoušky, kde si každý zjistí jak na tom je od přišívání knoflíku, přes běh až po poznávání rostlin a zvěře. Snažíme se, abychom se asi jednou měsíčně sešli na víkendové výpravě, kde se opravdu vyřádíme a někteří jedinci zjistí, že jde žít i bez televize a počítače.

   Nejsme uzavřený kolektiv a proto jsou na výpravy a další akce zváni i ostatní příznivci.

   V roce 2006 jsme se navrátili k tradici pořádání oddílových dětských letních táborů, které jsou vyvrcholením celoroční činnosti. Doposud jsme pořádali letní tábory pro rodiče a děti.v Kutné Hoře

na táboře 2008
Kontakt:
Mladí ochránci přirody BIMBRLATA, Na Trati 141, 551 02 Jaroměř 3
IČ: 22743235, účet: Fio banka: 2800281372/2010
e-mail: info@bimbrlata.cz
webmaster: mm@ensis.cz


© ENSiS 2011    
| Penzion Expanze Jaroměř | Baskeťáci Josefov | Jaroměř - Josefov |