Dnes je: 22. 01. 2020

Nejbližší významný den:
24. 1. Pavlínka

Svátek má:

První akce v roce 2020 je Nesyta 31.1. - 2.2. info najdete u plánu měsíce.

Přihlašování:

login:

heslo:

Pro zobrazení článků určených jen pro členy zadejte jméno i heslo přezdívku Verči
Nejnovější fotky:


TRPASLÍCI V JESENÍKÁCH

Od 7. do 11. května 2008 poznávali Trpaslíci Jeseníky. Je pravda že nám Trpaslíci stále rostou, takže přemýšlím jestli už tyto akce rodičů s dětmi nepřejmenuji.
Naše chaloupka "Pod svahem", která nás hostila, se nachází v obcí Ludvíkov, což je cobykamenemdohodil od lázeňské obce Karlova Studánka.
Ve čtvrtek jsme navštívili rašeliniště Skřítek a poobědvali ve stejnojmenné restauraci. Rašeliniště nic moc - normální les, kde z cesty žádné mokřady nebo jezírka vidět nejsou, ale procházka to byla hezká, doplněna několika hrami. Po obědě jsme už jen tak tak stíhali dorazit na sjednané místo, kde jsme si měli zakoupit vstupenky na prohlídku přečerpávací elektrárny Dolní Hamry. Podívali jsme se na tématické video, nahlédli k turbínám a vyjeli i k horní nádrži této elektrárny. Určitě to bylo zajímavé, ale když to srovnám s výletem na Kokořín...

V pátek jsme se rozhodli protáhnout naše těla na žebříkové stezce údolím Bílé Opavy z Karlovy Studánky  na Ovčárnu. Cesta byla o to zajímavější, že její částí prolétla 2x vichřice a vyvrátila všechny stromy a pak také tím, že na jejích částech dosud leželo dost sněhu, což při až desetimetrové propasti pod vámi znamenalo vyvarovat se všech neopatrných kroků.
Ale zvládli jsme to, jako stejně tak i již méně náročnou cestu zpět dolů.

V sobotní den nás přivítalo rašeliniště Rejvíz a odtud také cesta Černou Opavou do Jeseníku. Pepa se rozhodl pro sólovýstup na Praděd. Jako každý den, i tento, jsme se navečer sešli v naší chaloupce, děti ještě vytáhly kolečkové brusle, nebo řádily na zahradě, dospěláci kuchtili večeři, fandili hokejistům nebo regenerovali své síly pro další den.
Byli s námi i jedni rodiče budoucího úspěšného možná reprezentanta v basketbalu, kteří každý den cestovali do Ostravy fandit na republikový turnaj, na kterém Baskeťáci Josefov vybojovali nádherné třetí místo.

V neděli už jsme po úklidu chaty frčeli domů. Někteří přímo, jiní se zastávkou v Opočně či Adrenalinovém centru v Jeseníkách (doporučuji - super).

Tak zase na podzim

Ivoš

FOTKY OD DÁŠI

FOTKY OD PLECHOVEK

Kontakt:
Mladí ochránci přirody BIMBRLATA, Na Trati 141, 551 02 Jaroměř 3
IČ: 22743235, účet: Fio banka: 2800281372/2010
e-mail: info@bimbrlata.cz
webmaster: mm@ensis.cz


© ENSiS 2011    
| Penzion Expanze Jaroměř | Baskeťáci Josefov | Jaroměř - Josefov |