Dnes je: 20. 04. 2019

Nejbližší významný den:
22. 4. DEN ZEMĚ

Svátek má:

28.4.- Čištění Úpy - info v plánu měsíce

Přihlašování:

login:

heslo:

Pro zobrazení článků určených jen pro členy zadejte jméno i heslo přezdívku Verči
Nejnovější fotky:


Další informace naleznete v těchto podmenu:

 

Pomáhejte přírodě
 

Cykloakce - otvírání studánky 2019

Fotoobrázky jsou TADY.

 


Zlatý list 2019

Foto je ZDE.Smaltování, drátkování 2019

Po dlouhé době jsme se 30.3. opět sešli na dílničkách. Dnes jsme si relaxovali u smaltování pod vedením Mamči a drátkování pod vedením Dáši.
Smaltovali se klíče, lžíce, lžičky a měděné výlisky. Práce je to jemná a připomíná tvobu motýlých křídel. Jemný smaltovací prášek se nanáší na předměty a třeba i pomocí předem vytvořených šablon se tvoří krásné výtvory. Aby vše drželo, musí se výrobek opatrně přenést na teplou plotýnku obalenou alobalem a chvíli se nechá vše zapést. Hotovo. :) U drátkování se tvořila sluníčka a tulipány a závěsné hvězdy, ale i hadí prstýnek a další. Práce s různě širokým drátkem, je hezká, ale na citlivost prstů náročnější. Ale to asi nikdo tolik neřešil. Drátková díla byla dozdobena průsvitnými korálky a tím se zvýšila i krása celého výrobku. Tak ať vám všechny výrobky přináší radost a pokud výrobek budete někomu dávat jako dáreki, tak ať se líbí.
Děkuji všem za krásné tvůrčí dopoledne a pokud vše vyjde, tak koncem listopadu budeme drátkovat anděly, stromečky, hvězdičky ....

Zapsala Zdéna
 
Foto  je ZDE.

 
 Smaltování, drátkování 2019

Smaltování, drátkování 2019

Smaltování, drátkování 2019

Smaltování, drátkování 2019

Jarní vyrábění starších Bimbrlat

Tak jaro už zavítalo i k Bimrlatům. Mladší zatím poznávají první jarní rostlinky a plní oddílové zkoušky  a starší kromě jiných věcí vyrábějí Travňáky. Všichni jsme začali  pěstovat hrách a soutěžíme o nej zahradníka. :)

 

 

 


 
Pěstování hrachu

Deskovky, promítání, přespávání, plavání 2019

 

Akce DPPP začala pátečním srazem na klubovně, kde jsme se sešli kolem 18.hodiny. Po příchodu na klubovnu jsme si nejprve připravili svá místa na spaní v chýši. Každý si našel své místo, kde si připravil karimatku a spacák. Pak jsme se s radostí pustili do hraní her, například - Pravěkou hru, Sochy, Útěk z vězení, Zemětřesení s tučňáky a jiné. Mezi hrami jsme si dávali večeři, kterou si každý přinesl.

Nezapomnělo se také na slavnostní obtisky rukou na zeď, těch, kteří chodí do oddílu déle než 1 rok. Oddílová trika jim budou dodány. .) Letos to byl Mates, malá Pája, Honza, Anetka.
Pak jsme se rozdělili do skupinek a zahráli si rodinný timeups. Přes hru Sochy, kde se vylepšovalo dílo "Pán venčící psa" jsme se přesunuli do chýše a začalo promítání fotek z dřívějších táborů a akcí. 

Velcí  šli ještě hrát deskovky a zbytek už zalezl do spacáků a koukal na filmy  Jako první film jsme viděli Jumanji a moc se nám všem líbil. Ve hře Jumanji byly zajímavé a napínavé úkoly. Druhý promítaný film se jmenoval Terezu bych kvůli žádné holce neopustil. Ve filmu byla roztomilá opička Terezka. U filmu všechny děti postupně usínaly.

Ráno jsme se šli nasnídat. Každý dostal chlebík s marmeládou nebo pomazánkou. Potom jsme si připravili batůžky a vydali jsme se na vlakové nádraží v Jaroměři. Na nádraží jsme si zakoupili jízdenky a nasedli do vlaku směr Pardubice. Když jsme tam přijeli, šli jsme pěšky do Aquacentra. Každý dostal náramek a šel se převléci. Pak jsme šli do bazénu, kde jsme dělali soutěže na tobogánech. Bavilo nás také skákání na skokánku a plavání v divoké řece. Občas jsme šli na tobogán, na kterém se jezdí na kruhu. Koupání rychle uteklo a bylo na čase jít se opět převléci a vydat se zpátky na vlakové nádraží. Cestou jsme spěchali, místy i běželi, abychom stihli dřívější vlak. Ten se stihl! Po příjezdu do Jaroměře jsme se opět vrátili na klubovnu pro věci a rozešli se do svých domovů. Byl to krásně prožitý výlet. :)

Terezka


Ffoto z akce je ZDE.

 


 
Valentýnská výprava 2019


Letošní "Valentýnská"  se konala v neděli 17.2.  Počasí nám připravilo  krásné podmínky -teplo, sluníčko.  Na nádraží se nás sešlo celkem 13 výletníků a 3 psi. Vlakem jsme se přemístili do Starkoče a odtud jsme šli přes přírodní rezervaci Dubno do České Skalice. Hned v prvním lesíku jsme si zahráli Škatulata batulata. Dospěláci si zavzpomínali na své dětství a každý rychle chytal nějaký volný označený strom. Dále jsme pokračovali směr přírodní rezervace Dubno.  Cestou jsme si povídali a zdolávali částečně namrzlé úseky a také jeden pěkně blátivý. Tím nám začala malá hra na největšího bláťáka nebo hliněnku. Z dvojnožců to vyhrálo Káně a ze čtyřnožců Líza. Na sluncem vyhřátém kopci jsme posvačilii a zahráli si tradiční valentýnskou hru ve skládání srdce. Byl to boj mezi dospěláky a dětmi. Zvítězili o chloupek dospěláci. Posilněni jak obědem, tak srdíčovými bonbóny jsme pokračovali dále. Kromě přírodních zajímavostí jsme se i pokochali liškou, pštrosem, kozami a koňmi u zdejší farmy. U pomníku se spícím kamenným lvem se někteří pohoupali a prozkoumali umístěné úly.  Dále naše kroky směřovali na Rozkoš a českoskalické nádraží. To už jsme šli po asfaltové cestě. Mírně nás zaskočilo, že turistická značka vede přes frekventovanou silnici, kde není žádný přechod, ale i to jsme zvládli bez úhon.
Na nádraží jsme si chvíli odpočinuli  a už tu byl vlak, který nás zase dovezl do Jaroměře. Vysluněni a vyvětráni jsme se rozloučili, domlsali bonbóny a šli domů. Ušli jsme celkem 6, km.

 

Zapsala Zdéna

 

 

 Fotobrázky  najdete ZDE. :)  

RetroNesyta
V Jaroměři jsme se sešli na parkovišti před Penny a odtud vyrazili směr Nesyta na rekreační pobyt ROH. Po příjezdu na zasněženou Nesytu a než jsme vešli dovnitř, rozdělili jsme se na tři rodiny. Po ubytování jsme šli ven se „sportovním referentem Vojtou“ a hráli hry s míčem, švihadlem a gumou. Kdo vyhrál, tak ho Hanny táhla na sáňkách.
Následoval oběd (luncheomeat s brambory a okurkou). Po obědě jsme si měli pro každou rodinu vymyslet jméno.  Byli to: Ksanderovi, Novákovi, Skřetovi.  Pak jsme se šli projít do lesa s „kulturním referentem Verčou“. Když jsme vlezli do lesa, zjistili jsme, že je zamořený radioaktivitou.  Matěj s Míšou v kombinézách a s plynovými masky nám rozdali ochranné obleky (pytlíky, šátky) a museli jsme se pomocí buzoly dostat z radioaktivního území. Když jsme vše zvládli, zahráli jsme si ještě „Král vysílá své vojsko“ a postavili sněhuláky.
Nastal večer a my se přemístili do chalupy.  Než byla večeře, měli jsme čas si nacvičit divadlo s nějakým příběhem naší „víkendové“ rodiny. Po večeři a divadlech jsme večer završili tancem a tanečními hry.  Nejlepším tanečník byl YumYum. Na dobrou noc jsme už ve spacácích sledovali film „Žáku Kašíku nežeň se“
Druhý den ráno nás nejprve čekala rozcvička venku, poté snídaně a po snídani jsme si museli rychle zabalit a opustit rekreační chatu pro nové rekreanty. Vznikla menší panika, protože nás začali uklízečky Denda a Pája popohánět košťaty, aby mohli uklízet.  Venku už čekal „autobus“ a Zdéna nás s řidičem Matějem hnala s věcmi kolem chaty. Tady už nás vítaly „babičky“ a šli jsme si opět vybalit, protože už jsme byli z rekreace doma. Následovalo praní prádla (hra) a hraní čáry s céčky. Během oběda jsme mohli sledovat Jen počkej zajíci a došlo i na nákup v Tuzexu. Bony jsme tajně získali od vexláka Vojty. Během celého dne v prostorách volna jsme nacvičovali spartakiádu kluci a holky zvlášť. Odpoledne jsme zjistili, že už nemáme žádné potraviny a tak se muselo na nákup (hra). Nejmladší z rodiny běhali za mamkou do práce (vzdálenější místo od chaty) a diktovaly jí nákup a mamka musela kelímkovým telefonem nákup nadiktovat taťkovi. Nejdříve si, ale musela najít číslo ve Zlatých stránkách (telefonní seznam).  Spojovatelka pečlivě hlídala telefony, takže taťkové museli pořádně poslouchat. Pak běželi za Míšou do konzumu a utvořili objednávku. Po nákupu následovala večeře (knedlíky s vajíčkem a domácími kompoty). Ještě jsme si otestovali, jak se známe v rodinách a museli jsme napsat jména všech svých členů. Proběhla generálka Spartakiády a na závěr večera jsme ještě absolvovali lampionový průvod a sbírali v lese obrázky. Než jsem všichni ulehli do postele, tak jsme si promítali retro promítačkou pohádku. První zalehli malí a velcí si ještě na závěr dne zahráli „Člověče nezlob se.“
V neděli na snídani na nás čekal čaj, neobyčejný čaj. Byla to pouze voda, bez čajových sáčků. Ty na nás koukaly za oknem. Místo tradičního poridge byly párky.
Po snídani proběhlo balení našich batohů a hraní živých kuželek na sněhu. Hned po kuželkách následovalo vyhodnocení, která rodina nejvíce uspořila a která rodina byla nejlepší v hrách.  Hry: 1. Skřetovi, 2. Ksanderovi, 3. Nowákovi  Spoření: 1. Nowákovi, 2. Skřetovi, 3. Ksanderovi  
Víkend na „retro Nesytě“ jsme ukončili speciálním vystoupením pro rodiče, spartakiádou.
Byl to super víkend!

Zapsal Páťa a KáněFotky z retrorekreace jsou ZDE.

 


 


Hra pro dlouhé chvíle

Ornitologická šibenice

 

Kontakt:
Mladí ochránci přirody BIMBRLATA, Na Trati 141, 551 02 Jaroměř 3
IČ: 22743235, účet: Fio banka: 2800281372/2010
e-mail: info@bimbrlata.cz
webmaster: mm@ensis.cz


© ENSiS 2011    
| Kování a kliky dveří | PORTA - vchodové a vnitřní dveře | Schrnovací dveře | Markýzy, garážová vrata | Rothofixing | Nadměrné a těžké náklady | Dodavatel lakoven | Drátěné zboží | Baskeťáci Josefov | DORBI přesné krovy | web ENSIS |